REKLAMA

Tobiszowski: Brak inwestycji w energetyce grozi zawaleniem się systemu gospodarczego

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2016 19:22
Tobiszowski: Brak inwestycji w energetyce grozi zawaleniem się systemu gospodarczego - W spółkach energetycznych priorytetem jest przeprowadzenie stosownych inwestycji - mówi Tobiszowski (Grzegorz Tobiszowski, fot. facebook)

Jeśli w najbliższych latach w energetyce nie przeprowadzimy inwestycji, to będziemy mieli problem wyłączeń niektórych źródeł z systemu - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Jak dodał, w spółkach energetycznych priorytetem jest przeprowadzenie "stosownych inwestycji". Ich brak - zdaniem wiceministra - grozi "zawaleniem się" systemu gospodarczego.

"Nie oczekujemy generowania zysków w spółkach energetycznych na siłę. Chcemy, by zarządy stworzyły taką konstrukcję, by spółki były rentowne i nie przynosiły strat, ale przede wszystkim musimy przygotować głęboki obszar inwestycji, bo za parę lat będziemy się wyłączać z systemu" - powiedział Tobiszowski.

Na pytanie czy nie obawia się, że takie działania mogą zniechęcić prywatnych inwestorów Tobiszowski zapewnił, że zmiany muszą powodować, że ktoś, kto ma akcje danego przedsiębiorstwa "nie może na tym tracić".

"Oczywiście, jest kwestia dywidendy, ale jeśli zobaczy, że podnosimy przez inwestycje aktywa, że spółka jest sprawniejsza, ma lepszą pozycję na rynku, to nie powinno wystraszyć inwestorów" - powiedział Tobiszowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Inwestor 2016-01-06 00:22:36
    Do Podatnik: no trzeba z giełdy w Polsce uciekać . Za chwilę zagranica zacznie się zwijać i mamy już wielki problem .
  • Podatnik 2016-01-05 21:28:07
    To ile swoich osobistych oszczędności zainwestuje p. minister w projekty których jest autorem? Wiarygodność deklaracji gospodarczych członków ekipy p. Szydło weryfikuje giełda - WIG20 spadł z 2500pkt do 1800pkt.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA