REKLAMA

Tobiszowski: Na Śląsku powstanie skonsolidowana grupa hutnicza

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 24 marca 2016 16:10
Tobiszowski: Na Śląsku powstanie skonsolidowana grupa hutnicza Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, utworzenie Śląskich Hut Stali pozwoli na zatrudnienie 2,5 tys. osób (Grzegorz Tobiszowski, fot. facebook)

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapowiedział utworzenia skonsolidowanej grupy hutniczej na Śląsku. Ma ona powstać do końca 2016 roku.

Ten nowy podmiot miałby działać jako holding spółek, bądź jedna spółka prawa handlowego. Ten projekt ma umożliwić wprowadzenie Śląskich Hut Stali na Giełdę Papierów Wartościowych.

- Te działania, jakie podejmuje rząd wpisują się w koncepcję reindustrializacji Śląska, o której mówiła pani premier Beata Szydło i są częścią Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Rząd ma w planach konsolidacji pod marką Śląskich Hut Stali: Hutę Pokój, Hutę Łabędy, Walcownię Blach Grubych Batory, a także inne firmy hutnicze funkcjonujące w regionie. Trwają teraz analizy, które mają być przydatne przy ustaleniu ostatecznego składu grupy.

Te działania pozwolą utworzyć podmiot zatrudniający 2,5 tys. osób z przychodami rocznymi na poziomie 1,5 mld zł.

Utworzenie Śląskich Hut Stali umożliwi umocnienie się na rynku polskich wyrobów stalowych w relacji do producentów z zagranicy oraz ograniczenie importu o: 155 mln euro ( w ramach realizacji czteroletniej umowy ramowej z Gaz Systemem) oraz o 252 mln euro - w ramach dziesięcioletniego planu inwestycyjnego Gaz Systemu.

Jak wskazał wiceminister Tobiszowski, jednym z celów utworzenia grupy hutniczej jest koordynacja oraz wzrost postępu naukowo-technicznego w branży hutniczej oraz prowadzenie wspólnej polityki w zakresie marketingu i promocji.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kuruc 2016-03-26 22:27:23
    Czy p. Tobiszowski wykupi udziały w takiej firmie płacąc ze swoich prywatnych pieniędzy ?! Bardziej prawdopodobne jest to że znowu okradnie resztę społeczeństwa po to by kupić elektorat dla PiS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA