REKLAMA

Transportowy problem z Rosją nadal bez rozwiązania

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 15 lutego 2016 14:44
Transportowy problem z Rosją nadal bez rozwiązania - Nie chodzi nam tylko o określenie liczby pozwoleń na wjazd do Rosji na jakiś okres przejściowy, lecz ustanowienie długookresowych rozwiązań - apelują związki przwoźników. (fot.:Andrzej Wawok/PTWP)

Otrzymany w ub. tygodniu protokół ze stanowiskiem strony rosyjskiej nt. negocjacji warunków wykonywania transportu drogowego przez polskich przewoźników częściowo odpowiada na nasze warunki, jakie przedstawiliśmy podczas rozmów dwustronnych 1-3 bm. w Warszawie - stwierdził wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

- Niestety, nie znajdujemy w nim wszystkich odpowiedzi na nasze postulaty i wątpliwości, tym niemniej trwają nadal analizy tego dokumentu. Odbieramy go jako akt dobrej woli naszych partnerów i dlatego mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu uzgodnimy termin i może dojść do podjęcia dalszych negocjacji - powiedział dziennikarzom podczas briefingu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Według niego, w dokumencie rosyjskim nie ma przede wszystkim jasnej deklaracji, że zmienione zostaną przepisy wprowadzone w ub. roku, dotyczące drastycznego ograniczenia dostępu do rynku transportowego Rosji dla polskich przewoźników.

Przeczytaj więcej na portalu WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-02-15 15:41:18
    Którędy odbywać się będie trasport rosyjski, jeśli Polska zamkie dla nich nasze drogi?Przez Ukranę, tak jak z tą humanitarną pomocą w towarzstwie po zęby uzbojonych zielonych ludzików?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA