REKLAMA

Trump w Polsce. Bielan ostro o polityce Niemiec i Rosji

  • Autor: GP
  • 06 lipca 2017 08:47
Trump w Polsce. Bielan ostro o polityce Niemiec i Rosji Adam Bielan jest politykiem, który przed laty był bezpośrednio związany z PiS, uważany był za tzw. spindoktora formacji dziesięć lat temu. Potem jego droga z partią Jarosława Kaczyńskiego się rozeszła, aż w 2015 wystartował z list PiS do Senatu. Dostał się. (fot.:bielan.pl)

W mocnych słowach Adam Bielan ocenił Nord Stream 2, czyli gazowy projekt Rosji i Niemiec. "Nowa wersji paktu Ribbentrop-Mołotow" padło w rozmowie radiowej w czwartek (6 lipca).

Trump odwiedza Warszawę w czwartek (6 lipca) a zaraz następnego dnia będzie w Niemczech na szczycie w Hamburgu. Spotyka się tam G 20.

Jednym z głównych tematów rozmów między polską i amerykańską delegacją w Warszawie ma być gaz i jego dostawy właśnie z USA. Na polityczny wydźwięk wizyty Trumpa, dokładniej na mocny akcent wobec Niemiec i Rosji, liczy polski wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Mówił w środę (6 lipca):

Czytaj też: Przemówienie Trumpa ma być "propolskie"

- Toczy się dyskusja na temat opóźnienia nowej wersji paktu Ribbentrop-Mołotow, która przybiera gospodarczy wymiar Nord Stream II - mówił ostro Bielan. Cytat padł w stacji radiowej "Zet". - Znów możemy liczyć tylko na Stany Zjednoczone, bo Europa Zachodnia (Francja i Niemcy - red.) wydaje za mało na swoją obronę. Jest całkowicie uzależniona od USA.

W swojej ocenie Bielan nie ucieka od możliwej, choć dla wielu mało prawdopodobnej, agresji militarnej Rosji na kraje Europy środkowo-wschodniej. W ocenie polityka prawicy taki scenariusz wypadków powinien wzbudzić w głowie niemiecki polityków obawy i skłonić ich do rozważenia powrotu do relacji transatlantyckiej.

Czytaj też: Co gdzie i kiedy w czasie wizyty Trumpa w Polsce?

- Niemcy, prędzej czy później, będą musieli pójść po rozum do głowy i dogadać się z administracją Donalda Trumpa - dodawał jeszcze w "Zet" Bielan. - Nie stać ich, by zbudować całkowicie niezależny od USA system, który będzie chronił od ataku ze wschodu

Dla wicemarszałka Senatu Europa jest w znacznym stopniu uzależniona od potęgi militarnej USA i nie może z niej zrezygnować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA