REKLAMA

Trybunał UE: Polskie władze mają prawo karać za brak koncesji hazardowych

  • Autor: PAP/JS
  • 13 października 2016 15:10
Trybunał UE: Polskie władze mają prawo karać za brak koncesji hazardowych Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu uznał, że polska ustawa o grach hazardowych nie wchodzi w zakres przepisów technicznych, tym samym przyznając rację polskim władzom. (fot. fotolia)

Władze polskie mają prawo wymagać koncesji na prowadzenie kasyn gry i karać za ich brak, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, nawet jeśli przepisy te nie zostały notyfikowane Komisji Europejskiej – wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Sprawa dotyczy dwóch Polaków oskarżonych o to, że urządzali oni gry na automacie bez koncesji, co było naruszeniem polskiego prawa. Oskarżeni bronili się, argumentując że wymóg dotyczący zezwolenia stanowi przepis techniczny w rozumieniu dyrektywy UE. Twierdzili, że Polska nie poinformowała Komisji Europejskiej o przepisach dotyczących koncesji, nie może więc powoływać się na nie w akcie oskarżenia.

Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu uznał, że polska ustawa o grach hazardowych nie wchodzi w zakres przepisów technicznych, tym samym przyznając rację polskim władzom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA