REKLAMA

Tusk mijał się z prawdą. GUS dał dowody na recesję

  • Autor: GP
  • 01 marca 2016 17:13
Tusk mijał się z prawdą. GUS dał dowody na recesję Przez lata PO i Donald Tusk mówili, że Polskę minął kryzys ekonomiczny. (fot.: flickr.com/CC BY 2.0)

• GUS podał dokładne dane ekonomiczne z przełomu lat 2012 i 2013.
• Wedle podanych wartości w Polsce na przełomie tych lat panowała recesja.
• Przedstawione wyliczenia przeczą propagowanej od lat tezie PO, że kraj nie zatrzymał się w rozwoju w czasie rządów Donalda Tuska.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił zweryfikowane dane makroekonomiczne z lat 2012 do 2015. Wedle informacji, jakie przekazała instytucja badająca statystyki w Polsce, czwarty kwartał roku 2012 i pierwszy 2013 r. jednak były na minusie.

Dane przeczą tezie rządzącej koalicji PO i PSL, która zapewniała, że kraj nie odczuł recesji gospodarczej.

Źródło: twitter.com

Zadyszka krajowej gospodarki nie była duża. Jak wynika z nowych danych GUS, recesja w ostatnim kwartale 2012 roku wyniosła 0,3 proc. a na początku 2013 roku zaledwie 0,1 proc. Trzeba wziąć pod uwagę jednak, że przedstawiony wykres pokazuje PKB kwartał do kwartału. W ujęciu rocznym wskaźniki były już dodatnie.

Źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nick 2016-03-02 07:32:24
    Dziennikarskie KŁAMSTWO NAGŁÓWKOWE!!! Czy myślicie, że te artykuły czytają tylko debile lub zwolennicy PiS-u? Przecież Tusk mówił to w maju 2009 roku, w wy piszecie o 2012.
  • robert 2016-03-01 23:33:40
    Nie dziwię się, że autor tego tekstu bał się podpisać własnym nazwiskiem, bo takiej kompromitacji w polskich mediach nie było od dawna. Czy autor tego tekstu jest świadom, że w 2014 Polska przyjęła metodologię esa2010 która do pkb wlicza m.in. prostytucję i narkotyki? Tak, więc skoro GUS podał, że bez wliczania prostytucji i handlu narkotykami Polska gospodarka rosła, a uwzględniając handel narkotykami, Polska gospodarka kurczyła się to jasno wynika z tego, że w tym czasie w Polsce zmniejszyła się przestępcza działalność. Tak, więc Tusk nie mijał się z prawdą, ponieważ w 2012 i 2013 istniała inna metodologia pomiaru pkb, a obecne dane podawane przez GUS nie świadczą o tym, że Polska się nie rozwijała tylko, że skurczyła się tzw. czarna strefa, czyli przestępcza działalność. Różne rzeczy widziałem w mediach, ale żeby krytykować kogoś za ograniczenie przestępczości to się z tym spotykam po raz pierwszy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA