REKLAMA

Tutaj powstaną kolejne Mieszkania Plus. Umowy podpisane

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT
  • 23 lutego 2017 12:03
Tutaj powstaną kolejne Mieszkania Plus. Umowy podpisane Listy inwencyjne z BGK podpisali wojewoda Józef Pilch i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. (fot. Twitter)

• W najbliższym w woj. małopolskim ma powstać około tysiąca mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.
• Pozyskano grunty w Krakowie, Skawinie i Tarnowie.
• To efekt listów intencyjnych podpisanych 23 lutego 2017 r. między BGK Nieruchomości a wojewodą małopolskim oraz prezydentem Krakowa.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk skierował do uczestników uroczystości list. Podkreślił w nim, że pakiet Mieszkanie Plus w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego jest istotnym wsparciem polskich rodzin w rozwiązaniu trudnej sytuacji mieszkaniowej.

– W minionym roku rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy. Jest to pierwszy kompleksowy program, który ma rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków i kolejny ważny element wsparcia polskich rodzin. W ramach programu Mieszkanie Plus udostępnimy tanie mieszkania na gruntach Skarbu Państwa - na własność bądź na wynajem. Prawo ubiegania się o najem będą mieli wszyscy Polacy. Co ważne, nie jest to program, który zachęcałby do brania kredytów i wpadania w spiralę zadłużenia - podkreślił Adamczyk.

Czytaj też: Gdzie powstaną pierwsze Mieszkania Plus?

Listy intencyjne podpisane w Krakowie zakładają współpracę w celu realizacji budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury społecznej i technicznej – zarówno na terenie samego Krakowa, jak i całego województwa małopolskiego. Porozumienia dotyczą nieruchomości wstępnie wytypowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki (w Krakowie, Skawinie i Tarnowie) oraz Urząd Miasta Krakowa (w Krakowie Podgórzu).

– Dzięki aktywnej postawie instytucji rządowych, w tym urzędów wojewódzkich i spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także jednostek samorządu terytorialnego, dysponujemy już potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce. Ta liczba cały czas rośnie – podkreślił Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA