REKLAMA

UE powinna przeciwdziałać dumpingowym cenom stali, mówi minister rozwoju

  • Autor: PAP/GP
  • 16 marca 2016 07:54
UE powinna przeciwdziałać dumpingowym cenom stali, mówi minister rozwoju Unijne postępowanie antydumpingowe może zakończyć się nałożeniem cła na import stali. (fot.:pixabay.com)

Do Wielkiej Brytanii napływa ogromna ilość stali po cenach dumpingowych z Chin, a do nas z Białorusi i Rosji; łączymy nasze siły, żeby przekonać KE do wszczęcia procedury antydumpingowej - powiedział dziennikarzom w Londynie we wtorek (15 marca) wieczorem wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Oni mają przypływ ogromnej ilości stali po dumpingowych cenach z Chin, a my z Białorusi i Rosji i tu łączymy nasze siły, żeby przekonać Komisję Europejską, żeby wszczęła odpowiednie procedury - powiedział Morawiecki dziennikarzom na marginesie konferencji dla inwestorów instytucjonalnych, organizowanej przez Bank PKO BP we współpracy z GPW, dotyczącej rynku kapitałowego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Uściślił, że chodzi o wszczęcie procedury antydumpingowej.

Unijne postępowanie antydumpingowe mogą zakończyć się nałożeniem cła na import.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA