REKLAMA

Ukraina: Ruch bezwizowy z UE? Nie ma pieniędzy na przejścia graniczne Polska-Ukraina

 • Autor: PAP/AT
 • 19 stycznia 2017 07:58
Ukraina: Ruch bezwizowy z UE? Nie ma pieniędzy na przejścia graniczne Polska-Ukraina Polsko-ukraińska granica ma 535 km długości i znajduje się na niej zaledwie 8 drogowych przejść granicznych (fot.wikimedia, UP9, CC3.0)

Prezydenci Polski i Ukrainy obiecywali podwojenie liczby przejść granicznych. Tymczasem w budżecie na 2017 r. przewidziano na ten cel śmiesznie małe środki.

Ukraina jest na ostatniej prostej do uzyskania ruchu bezwizowego z UE. Prezydenci Polski i Ukrainy obiecywali podwojenie liczby przejść granicznych. Ale w budżecie na 2017 r. nie zabezpieczono na ten cel pieniędzy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Być może ruch bezwizowy z Ukrainą nastąpi jeszcze w tym roku. Będzie to oznaczać wzrost natężenia ruchu przez i tak już zakorkowane przejścia graniczne. Już dziś jest ich za mało, a te które są wymagają modernizacji.

Czytaj też: Szydło: Uratowaliśmy umowę z Ukrainą

Prezydenci Polski i Ukrainy obiecywali w grudniu ub. r. podwojenie liczby przejść. Tymczasem w budżecie na 2017 r. przewidziano na ten cel śmiesznie małe środki, które nie wystarczą na pokrycie nawet ułamka potrzeb.

Polsko-ukraińska granica ma 535 km długości i znajduje się na niej zaledwie 8 drogowych przejść granicznych. Jedno przypada na ok. 67 km, choć przyjmuje się, że na tego typu granicy jedno przejście powinno przypadać na kilkanaście, najwyżej 20 km. Dla porównania na przed wejściem do strefy Schengen, na liczącej 541 km granicy polsko-słowackiej były 52 przejścia, włącznie z tymi na szlakach turystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • życie! 2017-02-09 08:01:04
  Śledzę poczynania przemytników przez ostatnie dni i wieczory przyznaje kamery są faktycznie przydane, podobne godziny przekraczania nocą granic tych samych pojazdów dziwne iż jak we wcześniejszych latach nie ściągają grup mobilnych np. Terespol którzy faktycznie potrafili wykonywać własna pracę na pasch odpraw , przy czym nie było paraliżu Polskich granic. Dobrobyt nastał w Państwie Polskim, widocznie zmniejszył się "Nasz" dług Narodowy bilionowy?
 • polityk prawicowy 2017-01-21 13:03:42
  20.01.2017roku w Jagodzinie-Ukraina maiłem przyjemność dogłębniej przyjrzeć się funkcjonowaniu tamtejszego przejścia granicznego, skala przemytów tworów bezakcentowych jest przerażająco zbyt potężna w dobrze wyspecjalizowanych powołanych do tych działań grup służb mundurowych . Wystarczy ściągnąć grupę mobilną z przejścia Terespol na przejście graniczne Dorohusku błyskawiczne znajdujący się funkcjonariusz mundurowy Ukrainy dyżurujący na przejściu granicznym w Dorohusku powiadamia swych kolegów telefonicznie busy nowiutkie wyładowane papierosami- narkotykami czekają po stronie Ukraińskiej nie wjeżdżają na odstrzał do potwierdzenia" jest czysto" celem płynnego przejazdu stąd funkcjonariusze Straży Granicznej mają lewe pieniądze(układ). Mam nadziej łapiecie, jaśniej najcięższych przestępstw granicznych nie można napisać, jeden pies szkolony do wyłapywania propagandy może pracować 1ha na zmianę czyli tylko 5 samochodów. Jaka jest przepustowość przejścia granicznego Польща - Ягодин 950-980 samochodów osobowych na zmianę 08.20-20.00 lub 20.20-08.20 rano. Ile wam downy można pisać? rujnujecie budżet Państwa Polskiego , łamiecie prawa przyjęte w traktacie UE.
 • polityk prawicowy 2017-01-21 12:52:04
  20.01.2017roku w Jagodzinie-Ukraina maiłem przyjemność dogłębniej przyjrzeć się funkcjonowaniu tamtejszego przejścia granicznego, skala przemytów tworów bezakcentowych jest przerażająco zbyt potężna w dobrze wyspecjalizowanych powołanych do tych działań grup służb mundurowych . Wystarczy ściągnąć grupę mobilną z przejścia Terespol na przejście graniczne Dorohusku błyskawiczne znajdujący się funkcjonariusz mundurowy Ukrainy dyżurujący na przejściu granicznym w Dorohusku powiadamia swych kolegów telefonicznie busy nowiutkie wyładowane papierosami- narkotykami czekają po stronie Ukraińskiej nie wjeżdżają na odstrzał do potwierdzenia" jest czysto" celem płynnego przejazd stąd funkcjonariusze Straży Granicznej mają lewe pieniądze(układ). Mam nadziej łapiecie, jaśniej najcięższych przestępstw granicznych nie można napisać, jeden pies szkolony do wyłapywania propagandy może pracować 1ha na zmianę czyli tylko 5 samochodów. Jaka jest przepustowość przejścia granicznego Польща - Ягодин 950-980 samochodów osobowych na zmianę 08.20-20.00 lub 20.20-08.20 rano.
 • polityk prawicowy 2017-01-21 12:48:03
  20.01.2017roku w Jagodzinie-Ukraina maiłem przyjemność dogłębniej przyjrzeć się funkcjonowaniu tamtejszego przejścia granicznego, skala przemytów tworów bezakcentowych jest przerażająco zbyt potężna w dobrze wyspecjalizowanych powołanych do tych działań grup służb mundurowych . Wystarczy ściągnąć grupę mobilną z przejścia Terespol na przejście graniczne Dorohusku błyskawiczne znajdujący się funkcjonariusz mundurowy Ukrainy dyżurujący na przejściu granicznym w Dorohusku powiadamia swych kolegów telefonicznie busy nowiutkie wyładowane papierosami- narkotykami czekają po stronie Ukraińskiej nie wjeżdżają na odstrzał do potwierdzenia" jest czysto" celem płynnego przejazd stąd funkcjonariusze Straży Granicznej mają lewe pieniądze(układ). Mam nadziej łapiecie, jaśniej najcięższych przestępstw granicznych nie można najcięższych przestępstw granicznych nie można napisać, jeden pies szkolony do wyłapywania propagandy może pracować 1ha na zmianę czyli tylko 5 samochodów. Jaka jest przepustowość przejścia granicznego Польща - Ягодин 950-980 samochodów osobowych na zmianę 08.20-20.00 lub 20.20-08.20 rano .
 • polityk prawicowy 2017-01-19 10:57:24
  Kary powinni płacić przestępcy , samorządy terytorialne nie powinny wspierać zorganizowanych grup przestępczych , jeżeli takowe zostaną nałożone na Polskę przez KE należy obciążyć samorządy terytorialne woj. Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego. wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ; Рава-Руська – Хребенне; Устилуг – Зосін; Краківець – Корчова).
 • Państwo teoretyczne 2017-01-19 10:36:58
  Środki przeznaczyć na walkę z przemytem wyrobów tytoniowych-narkotyków itp.Zakupić sprzęt dla służb mobilnych do wyłapywania przemytników na drogach Polskich przy granicy wschodniej. Granica Schengen czy fikcja , KE dotkliwie może ukarać burdel obecny w kraju, stać nas kary czy zaczniemy przestrzegać prawa być praworządni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA