REKLAMA

Ultimatum rządu dla górniczych związków: Cięcie płac albo zamknięcie kopalń

  • Autor: PAP/JS
  • 03 lutego 2016 08:07
Ultimatum rządu dla górniczych związków: Cięcie płac albo zamknięcie kopalń Górnicy usłyszeli, że PGG może powstać bez cięć górniczych wynagrodzeń, jednak nie w takim kształcie jak zakładano. (Fot.: PTWP, Krzysztof Kusz)

Rząd dał górniczym związkom w Kompanii Węglowej alternatywę: albo cięcie płac, albo zamknięcie kopalń. Jeśli związki nie zgodzą się na obniżkę, to w nowej spółce będzie miejsce tylko dla siedmiu najlepszych kopalń z jedenastu - pisze "Gazeta Wyborcza".

W trakcie niedawnego spotkania, na którym zarząd Kompanii Węglowej przedstawił założenia planu techniczno-ekonomicznego Polskiej Grupy Górniczej (PGG) na lata 2016-17, poinformowano, że PGG ma powstać na początku maja.

Nowa spółka będzie złożona z 11 kopalń obecnej Kompanii Węglowej. W jej tworzenie mają się zaangażować państwowe spółki, które mają wyłożyć niemal 12 mld złotych - czytamy w artykule.

"Górnicy usłyszeli, że PGG może powstać bez cięć górniczych wynagrodzeń, jednak nie w takim kształcie jak zakładano" - relacjonuje gazeta. Spółka musiałby powstać z siedmiu najlepszych kopalń, a cztery najgorsze musiałyby odpaść - dodaje.

Rozmowy związkowców górniczych z rządem będą kontynuowane - podsumowuje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Podatnik 2016-02-04 23:51:20
    Zaczynają się schody - albo obietnice wyborcze albo racjonalna ekonomia. Wszyscy to mówili - ale wtedy p. Becia oświadczała dumnie że realizacja obietnic to tylko kwestia gospodarności, bo pieniądze są. No to ma okazję pokazać jak bardzo jest sprawną gospodynią.
  • outsorsing 2016-02-03 08:59:47
    Na to siermiężne górnictwo przydała by się Margaret Tacher to w mig zrobiła by porządek z tym towarzystwem!!! To jest tylko wydobywanie coraz to większego zadłużenia i nic więcej!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA