REKLAMA

Ustawa hazardowa, Gowin: Rząd zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera

 • Autor: PAP/AT
 • 12 grudnia 2016 08:48
Ustawa hazardowa, Gowin: Rząd zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera Przygotujemy nową ustawę hazardową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera - mówi Jarosław Gowin (fot.pixabay.com)

• Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.
• Będzie można reklamować zakłady bukmacherskie - zaznaczy

Jarosław Gowin był pytany w Sygnałach dnia o to, co rząd zamierza zrobić z ustawą hazardową, która "pozostała po rządach Tuska". "Nieopacznie podniosłem rękę za wprowadzeniem w życie tej ustawy. Polska poniosła gigantyczne, wielomiliardowe straty na skutek tej ustawy. Dlatego kilka miesięcy temu postanowiliśmy ustawę zmienić tak, żeby pieniądze płynęły do budżetu" - powiedział Gowin. "Zwróciliśmy się do KE o notyfikację, to trwało wiele miesięcy, ale mamy tę notyfikację" - dodał.

O otrzymaniu przez Polskę notyfikacji poinformował w czwartek szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. "Jest notyfikacja Komisji Europejskiej, więc niebawem znów ruszą prace nad projektem w Sejmie" - mówił.We wrześniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy hazardowej, a sejmowa komisja finansów publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem.

Celem projektu, jak mówił w Sejmie przy okazji pierwszego czytania wiceminister finansów Wiesław Janczyk, jest ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą.

"Podjęliśmy z ministrem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięta nam zostanie notyfikacja; na kolejne wiele miesięcy hazard pozostanie w szarej strefie, a Polacy tracić będą miesięcznie po 100, 200, 300 milionów złotych"- zaznaczył Gowin.

"Zaraz po przyjęciu tej ustawy, przygotujemy nową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera, i zliberalizuje to tak, żeby można było wreszcie spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie, spokojnie grać w pokera, żeby to już nie była szara strefa" - mówił.

"Już w tej ustawie, która, wierzę w to, zostanie w tym tygodniu przyjęta przez Sejm, będzie można reklamować zakłady bukmacherskie" - zaznaczył. Jak podkreślił minister, oznaczałoby to ogromne korzyści dla polskiego sportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Escobar 2016-12-12 16:16:27
  Do Piotr: Dajmy obywatelom broń i narkotyki!
 • Piotr 2016-12-12 10:30:57
  Do Liberał Totalny: Oczywiście najlepiej jest traktować obywatela jak małe dziecko i mu mówić: tego nie możesz, tamtego nie możesz, tego nie rób i tamtego. Alkohol zniszczył życie nieporównywalnie większej liczbie osób, ale czy mamy go w takim razie zakazać? Nie. Hazard, alkohol i inne tego typu rozrywki nie są złe same w sobie, po prostu ludzie muszą się nauczyć korzystania z nich w rozsądny sposób. A osoby nadzwyczaj podatne na uzależnienia będą zawsze i tego nie da się wykluczyć, bo taka jest ich natura. Na koniec dodam, iż w artykule jest mowa o pokerze i bukmacherce, czyli formie hazardu w której bardzo dużą rolę pełnią umiejętności osoby, która w to gra. To nie jest ruletka czy totolotek, które są grami czystego przypadku, a ich konstrukcja jest zrobiona tak, by statystycznie gracz był zawsze na minus.
 • Liberał Totalny 2016-12-12 10:08:43
  PISowi potrzebna jest kasa więc zliberalizują hazard. Znowu ludzie będą bankrutować a nałogowcy zadłużać całe rodziny ale władza będzie miała ekstra kasiorę na przekupowanie społeczeństwa. Zliberalizujmy jeszcze prostytucję i handel narkotykami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA