REKLAMA

Ustawa o efektywności energetycznej trafiła do Sejmu

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 15 kwietnia 2016 14:54
Ustawa o efektywności energetycznej trafiła do Sejmu (fot.: fotolia)

Rząd przekazał do Sejmu projekt ustawy o efektywności energetycznej. Zakłada on m.in. utrzymanie systemu tzw. białych certyfikatów, ale w znacznie zmodyfikowanej formie oraz istotne ograniczenie możliwości rozliczania obowiązku oszczędności energii przy pomocy opłaty zastępczej.

14 kwietnia br. wpłynął do Sejmu rządowy projekt ustawy o efektywności energetycznej. Celem przedmiotowej regulacji jest wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r. w sprawie efektywności energetycznej.

Projekt ustawy utrzymuje obowiązujący obecnie system świadectw efektywności energetycznej, czyli tzw. białych certyfikatów. W uzasadnieniu do projektu ustawy zawarta jest ocena, że obowiązujący system białych certyfikatów jest m.in. rozwiązaniem sprawdzonym, a „ zmiana w podejściu do mechanizmu wsparcia mogłaby prowadzić do trudnych do przewidzenia konsekwencji”.

Czytaj na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA