REKLAMA

Ustawa o wsparciu energetyki konwencjonalnej: Firmy muszą poczekać

  • Autor: PAP/AT
  • 15 września 2017 08:20
Ustawa o wsparciu energetyki konwencjonalnej: Firmy muszą poczekać Energetyka czeka, ale bez przychylności KE nowego wsparcia nie dostanie (fot.pixabay.com)

W piątek (15 września) miały się rozpocząć prace nad projektem ustawy o rynku mocy - w harmonogramie obrad Sejmu znajdował się punkt o pierwszym czytaniu. Projekt jednak z listy zniknął.

Projekt ustawy o wsparciu energetyki konwencjonalnej, na który czekają państwowe firmy, poczeka - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Prace parlamentarne nad projektem ustawy o rynku mocy miały się rozpocząć w piątek - w harmonogramie obrad Sejmu znajdował się punkt o pierwszym czytaniu. Projekt jednak z listy zniknął - informuje "Puls Biznesu".

"Pierwsze czytanie ustawy o rynku mocy zostało przesunięte ze względu na potrzebę dodatkowych uzgodnień z Komisją Europejską (KE)" - tak wyjaśniło to "Pulsowi Biznesu" Ministerstwo Energii, odpowiedzialne za przygotowanie dokumentu.

Czytaj też: Bez energii z importu

"Energetyka czeka, ale bez przychylności KE nowego wsparcia nie dostanie, bo rynek mocy będzie formą pomocy publicznej. Potrzebna więc zgoda. Tymczasem KE, dążąca do stworzenia regionalnych rynków energii, wolałaby promować regionalne systemy wsparcia, a nie tylko krajowe. Ponadto proponuje, aby pomoc publiczna była niedozwolona dla tych bloków, które emitują więcej niż 55g dwutlenku węgla na kWh" - informuje gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA