REKLAMA

Ustawa wiatrakowa: Będą zmiany? Nowoczesna pracuje nad nowym projektem

  • Autor: PAP/AT
  • 30 maja 2017 09:45
Ustawa wiatrakowa: Będą zmiany? Nowoczesna pracuje nad nowym projektem Projekt nowelizacji został przekazany uczestnikom konsultacji (fot.mat.prasowe)

Potrzebna jest nowa ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych - mówi posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej.

• W lipcu 2016 r. w życie weszły w życie przepisy ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

• Na przełomie czerwca i lipca 2017 r. Nowoczesna złoży w Sejmie projekt noweli tzw. ustawy wiatrakowej.

• Przewiduje ona m.in, że odległość wiatraków m.in. od domów uzależniona od mocy akustycznej elektrowni wiatrowej.

W lipcu 2016 r. w życie weszły w życie przepisy ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa wiatrakowa), które zakładają m.in., że wiatraki mogą być stawiane w nie mniejszej niż 10-krotność ich wysokości odległości od domów. W praktyce jest to 1,5-2 km. Ta sama odległość ma być zachowana przy budowie nowych wiatraków przy granicach m.in. parków narodowych, rezerwatów, parków krajobrazowych, obszarów Natura 2000.

W poniedziałek w Sejmie klub Nowoczesnej zorganizował konsultacje społeczne, które dotyczyły projektu nowelizacji obecnie obowiązujących przepisów. Wzięli w nich udział eksperci, specjaliści, samorządowcy, przedsiębiorcy działający w branży wiatrowej oraz organizacje gospodarcze i stowarzyszenia.

"Potrzebna jest nowa ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, gdyż wprowadzona dokładnie rok temu przez PiS ustawa ma bardzo negatywne skutki dla rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce" - mówiła na spotkaniu posłanka Monika Rosa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA