REKLAMA

W kogo najbardziej uderzy zakaz handlu w niedzielę?

 • Autor: PAP/AT
 • 18 października 2017 07:08
W kogo najbardziej uderzy zakaz handlu w niedzielę? W galeriach handlowych, gdzie najwięcej jest przecież sklepów z artykułami przemysłowymi, weekendy przynoszą nawet jedną czwartą tygodniowych obrotów (fot.pixabay.com)

Sejmowa komisja przychyla się do pomysłu, by od przyszłego roku obowiązywał zakaz handlu w co drugą niedzielę.Kto najbardziej ucierpi na nowych przepisach?

Sklepy z wyposażeniem wnętrz patrzą na ograniczenie zakupów w niedzielę z obawą. To one mogą na tym ucierpieć bardziej niż sieci spożywcze - informuje "Puls Biznesu".

Sejmowa komisja przychyla się do pomysłu, by od przyszłego roku obowiązywał zakaz handlu w co drugą niedzielę. Takie ograniczenie uderzy w większym stopniu w sklepy z artykułami przemysłowymi, w tym z meblami, niż w sieci spożywcze - uważają przedstawiciele Forum Polskiego Handlu (FPH) - czytamy w artykule.

"Z zebranych przez nas danych wynika, że przychody z niedzielnego handlu są w segmencie spożywczym istotniejsze niż w segmencie artykułów przemysłowych" - mówi dla "Pulsu Biznesu" Robert Krzak, prezes FPH.

Wylicza, że w niedzielę przypada mniej (a w niektórych przypadkach znacznie mniej) niż 10 proc. tygodniowych obrotów dużych sieci handlowych, które sprzedają głównie artykuły spożywcze - pisze "Puls Biznesu"

'Natomiast w galeriach handlowych, gdzie najwięcej jest przecież sklepów z artykułami przemysłowymi, weekendy przynoszą nawet jedną czwartą tygodniowych obrotów" - dodaje prezes Forum.

FPH nie dysponuje szczegółowymi dotyczącymi tego, jaka część przychodów dla branży meblowej przypada na niedzielę, bo sieci nie chcą się dzielić takimi informacjami. Jednak ich przedstawiciele przyznają, że jest to dla ich firm szczególny dzień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • kasia. 2017-10-18 21:52:13
  Duże sieci handlowe tak czy siak dadzą sobie radę, gorzej by było z tymi małymi, a ostatnio o nich głosno. Nad molochami nie ma co płakać
 • domin 2017-10-18 21:26:59
  BRAWOE! Ile można było walczyć o te małe sklepy, przecież każda Pani Halinka z osiedlaka największy utarg ma w niedziele, a i zakupy też tam się najscześciej robi
 • Maroo 2017-10-18 20:47:30
  W końcu mali handlowcy mogą złapać oddech i jednosobowe sklepu w końcu mogom działać normalnie jak zamkną te dużye
 • antczak antoni 2017-10-18 07:32:31
  W austrii się nie handluje i żaden do dziś nie plakał i nie napuszczał na rząd zdrajców.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA