REKLAMA

W której branży najbardziej obawiają się zmiany Szydło na Morawieckiego?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 11 grudnia 2017 17:57
W której branży najbardziej obawiają się zmiany Szydło na Morawieckiego? Według Janusza Steinhoffa restrukturyzacja górnictwa wymagać będzie m.in. rzetelnego dialogu z górniczymi związkami. Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Chodzi o prawdziwy dialog, a nie o wysuwanie jakichś populistycznych haseł. Bardzo wiele złego polskiemu górnictwo wyrządzili populiści, którzy mówili różne rzeczy w oderwaniu od realiów - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.

To właśnie górnictwo najbardziej obawia się zmiany na stanowisku premiera.

- Z dotychczasowych wypowiedzi Mateusza Morawieckiego nie wynika, by miały zajść jakieś generalne zmiany w stosunku do górnictwa. Obecny rząd, o czym mówiłem wiele razy, jest dużo bardziej odpowiedzialny w zakresie sektora węglowego od poprzedniego rządu PO-PSL. Przede wszystkim podejmowane są decyzje i za to należy pochwalić ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego - zaznacza Janusz Steinhoff.

Jak zaznacza, obecna sytuacja górnictwa to w głównej mierze efekt wysokich cen węgla i koniunktury na rynku.

- Mam nadzieję, że nowy rząd - pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego - będzie konsekwentnie realizował działania restrukturyzacyjne. Górnictwo wymaga przede wszystkim dobrego zarządzani - zaznacza. 

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA