REKLAMA

W Nowoczesnej rodzą się pytania ws. przetargu na śmigłowce. Partia żąda informacji

  • Autor: PAP
  • 12 października 2016 12:55
W Nowoczesnej rodzą się pytania ws. przetargu na śmigłowce. Partia żąda informacji Nowoczesna żąda informacji rządu we wszystkich sprawach związanych z tym przetargiem. (Fot.parlamentarny.pl)

• Nowoczesna złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w sprawie przetargu na śmigłowce - zapowiedziała wiceszefowa partii Katarzyna Lubnauer.
• Nowoczesna żąda informacji we wszystkich sprawach związanych z tym przetargiem - podkreśliła.

4 października Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zakończeniu rozmów z Airbus Helicopters ws. umowy offsetowej dotyczącej kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. W tym tygodniu koncern oświadczył, że będzie domagał się odszkodowania za zerwanie przez polski rząd negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców Caracal.

W poniedziałek (10 października) szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że w tym tygodniu zaczną się rozmowy, w efekcie których jeszcze w tym roku siłom specjalnym zostaną dostarczone pierwsze śmigłowce Black Hawk, produkowane w PZL Mielec - zakłady te jako własność korporacji Sikorsky należą do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin.

W Nowoczesnej - jak powiedziała podczas konferencji w Sejmie Lubnauer - rodzą się pytania m.in. o to, czyj interes reprezentuje szef MON, czy bezprzetargowy tryb nie budzi wątpliwości co do opłacalności zakupu i nie blokuje offsetu, czy po tak szybkiej decyzji rządu o bezprzetargowym zakupie Black Hawk, Airbus - jak oceniła - nie zyskuje nowych argumentów w sporze i czy Polska będzie bezpieczna bez śmigłowców wielozadaniowych. Poza tym wiceszefowa N pytała, dlaczego nie ma jeszcze odpowiedzi rządu na list Airbusa.

- Nowoczesna żąda odpowiedzi na te wszystkie pytania i inne, dlatego składamy do marszałka Sejmu wniosek o informację rządu na posiedzeniu niejawnym Sejmu. Uważamy, że wszystkim Polakom należą się odpowiedzi na te i inne pytania - podkreśliła Lubnauer. Dodała, że N żąda informacji rządu we wszystkich sprawach związanych z tym przetargiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-10-12 23:56:05
    Do pani_w_okularach: cóż za bezdenna głębia myśli. Szkoda że tegoroczne Noble już rozdane.
  • pani_w_okularach 2016-10-12 15:37:38
    nowoczesni jeszcze z niczym mądrym nie wystąpiliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA