REKLAMA

W tym roku Polska wybierze partnera do produkcji okrętów podwodnych

  • Autor: PAP / MIW
  • 27 grudnia 2017 18:07
W tym roku Polska wybierze partnera do produkcji okrętów podwodnych W tym roku ma zostać wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych (fot. www.mon.gov.pl)

W tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych. Ostateczny wybór nastąpi w ciągu najbliższego czasu - powiedział w środę (27.12) w Krakowie szef MON Antoni Macierewicz.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej przedsięwzięcia modernizacyjne resortu obrony w ostatnich dwóch latach szef MON podkreślił, że kończone są negocjacje w sprawie programu Wisła.

Wisła - system średniego zasięgu zdolny zwalczać rakiety balistyczne - to jedna z części planowanego systemu obrony powietrznej kraju.

- W ciągu najbliższego czasu zakończą się negocjacje dotyczące programu - powiedział Macierewicz.

- I po drugie (chciałbym wspomnieć) o kwestii, która była przedmiotem mojej rozmowy telefonicznej z minister obrony Republiki Francuskiej Florence Parly. W ubiegły piątek przeprowadziliśmy rozmowę, która tworzy rzeczywiście dobrą perspektywę, iż w tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych - mówił minister obrony narodowej.

Jak zaznaczył, "bardzo dobre" propozycje mamy także ze strony zarówno Szwecji, jak i Niemiec.

- Więc ostateczny wybór nastąpi w ciągu najbliższego czasu - dodał Macierewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA