REKLAMA

Warszawa faworyzowana przy podziale środków POIiŚ?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 27 kwietnia 2016 11:36
Warszawa faworyzowana przy podziale środków POIiŚ? Fundusze z POIiŚ będą w ciągu najbliższych lat głównym źródłem finansowania modernizacji systemów transportu publicznego w trzynastu głównych polskich ośrodkach miejskich. (Fot. : www.wroclaw.pl)

• Na sesji sejmiku województwa dolnośląskiego głosowana będzie dzisiaj (27.04) uchwała w sprawie „podziału środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przeznaczonych na rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach”.
• Jej autorzy chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko – jak twierdzą – faworyzowaniu przy podziale tych funduszy Warszawy.

W razie przyjęcia uchwały zostanie ona przekazana do kancelarii premier Beaty Szydło, ministra infrastruktury i budownictwa, a także organom samorządów wszystkich województw oraz miast będącymi stolicami tych regionów.

Projekt uchwały wniósł klub Bezpartyjnych Samorządowców, największego ugrupowania w dolnośląskim sejmiku.

Jak podkreślają radni fundusze z POIiŚ przeznaczone na rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach będą w ciągu najbliższych lat głównym źródłem finansowania modernizacji systemów transportu publicznego w trzynastu głównych polskich ośrodkach miejskich. W sumie na ten cel przeznaczonych ma zostać blisko 2,3 miliarda euro. Tyle, że jak podnoszą dolnośląscy radni, lista projektów wybranych do dofinansowania w procedurze bezkonkursowej pokazuje, że około połowy środków przeznaczono na wspierania projektów inwestycyjnych w Warszawie.

cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA