REKLAMA

Warszawa: Komisja żąda od urzędu wydania dokumetów ws. reprywatyzacji. Grozi prokuraturą

  • Autor: PAP/AT
  • 18 maja 2017 10:25
Warszawa: Komisja żąda od urzędu wydania dokumetów ws. reprywatyzacji. Grozi prokuraturą Moim celem jest przywrócenie sprawiedliwości w Warszawie - mówi wiceminister (Patryk Jaki, fot. MS/twitter)

Jeśli ratusz nie wyda komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji dokumentów, o które ta wnioskuje, zawiadomię prokuraturę - powiedział szef komisji Patryk Jaki.

• Patryk Jaki zaznaczył, że jeśli warszawski urząd w ustawowym czasie nie wyda komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji dokumentów, o które ta wnioskuje to zawiadomi prokuraturę.

• To jest gra ratusza na czas, być może po to, żeby część tych nieruchomości zostało jeszcze kilka razy sprzedanych - powiedział Jaki.

• Warszawski ratusz odmówił wydania dokumentów, bo uznał, że komisja nie została jeszcze formalnie powołana.

"Jeżeli ratusz chciałby przestrzegać prawa, to czytałby ustawę ze zrozumieniem. Art. 12 mówi, że to przewodniczący jest organem i występuje o dokumenty, a ratusz ma obowiązek wydać je w przeciągu 7 dni" - powiedział w czwartek w TVN24, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Podkreślił, że jeśli dokumenty nie zostaną wydane w ciągu przewidywanego przez ustawę czasu, to zwróci się do prokuratury w wnioskiem o przeprowadzenie postępowania karnego z art. 231. Kodeksu karnego wobec wszystkich osób, które nie dopełniły tego obowiązku.

Czytaj też: Patryk Jaki: Państwo polskie nie może być bezbronne i bezradne wobec reprywatyzacji

"To jest gra ratusza na czas, być może po to, żeby część tych nieruchomości zostało jeszcze kilka razy sprzedanych" - powiedział Jaki.

"Moim celem numer jeden jest przywrócenie sprawiedliwości w Warszawie, gdzie grupa przestępcza rozkradła nieruchomości warte miliardy złotych, a nasz stan prawny to wszystko zalegitymizował. A państwo krzyczało, że nic się nie stało. Moim zadaniem jest to, aby przywrócić sprawiedliwość, czyli zrobić to, co się nie udało przez wiele lat" - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA