REKLAMA

We wtorek prace nad ustawą zmieniającą nadzór nad energetyką

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 08 lutego 2016 17:09
We wtorek prace nad ustawą zmieniającą nadzór nad energetyką Projekt ustawy przewiduje przeniesienie od 1 kwietnia 2016 roku nadzoru właścicielskiego nad Energą, PGE, Eneą i Tauronem do ministerstwa energii (fot. fotolia)

Jutro (9 lutego br.) Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa ma pracować nad projektem ustawy, która m.in. przewiduje przeniesienie od 1 kwietnia 2016 roku nadzoru właścicielskiego nad Energą, PGE, Eneą i Tauronem do ministerstwa energii.

Na jutro (9 lutego) zostało zaplanowane posiedzenie Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, podczas którego posłowie mają rozpatrywać projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 211). Pierwsze czytanie projektu tej ustawy odbyło się podczas plenarnego posiedzenia Sejmu 29 stycznia br. i wtedy był uzasadniany cel jej wprowadzenia.

- W wyniku nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej powstał nowy dział: energia, powstało Ministerstwo Energii i jest powołany minister energii. W związku z tymi zmianami zachodzi konieczność wyposażenia ministra energii w kompetencje i uprawnienia, które do tej pory były przypisane ministrowi właściwemu do spraw gospodarki, ponieważ właśnie ten resort obsługiwał sprawy związane z energetyką. Dlatego przedstawiam projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw - mówił m.in. poseł Maciej Małecki (PiS).

Powołanie ministerstwa energii i likwidacja ministerstwa energetyki wymuszają przypisanie ministrowi energii zadań i kompetencji związanych z energetyką i surowcami energetycznymi, które dotychczas przysługiwały ministrowi właściwemu do spraw gospodarki. Zmiany są bardzo szerokie. Przedmiotowy projekt ustawy obejmuje zmiany w ponad 20 ustawach, a w tym poprzez zmiany w prawie energetycznym przewiduje przekazanie ministrowi energii od 1 kwietnia 2016 nadzoru właścicielskiego m.in. nad Energą, PGE, Eneą, Tauronem i ZEW Niedzica.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA