REKLAMA

Weterynarze piszą do ministra: W Inspekcji Weterynaryjnej brakuje ludzi

  • Autor: PortalSpożywczy.pl
  • 24 marca 2016 13:10
Weterynarze piszą do ministra: W Inspekcji Weterynaryjnej brakuje ludzi Weterynarze w czasie pracy. (fot.:pixabay.com)

• Środowisko weterynarzy napisało list do szefa resortu rolnictwa.
• W tekście korespondencji zwraca się uwagę na malejącą liczbę pracowników agendy rządowej przeznaczonej do badania zwierząt.

Przedstawiciele Porozumienia Wielkopolskiego, organizacji zrzeszającej środowisko lekarzy zwierząt wystosowało korespondencję do ministra Krzysztofa Jurgiela.

- Brak stabilnej sytuacji ekonomicznej lekarzy weterynarii jest bezpośrednim powodem ich odchodzenia z pracy w Inspekcji Weterynaryjnej. Liczne wakaty w tej instytucji stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności w Polsce - czytamy w apelu skierowanym do przedstawiciela rządu.

Ponadto w liście skierowany do szefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi zwraca się uwagę na trudną sytuację ekonomiczną lekarzy weterynarii oraz innych pracowników inspekcji weterynaryjnej.

- Brak waloryzacji pensji pracowników Inspekcji Weterynaryjnej doprowadził przez ostatnie 8 lat do spadków ich dochodów o 30 proc. Dlatego walczymy o wyrównanie tych uposażeń do poziomu porównywalnego do innych instytucji państwowych, takich jak prokuratura, sądownictwo, czy leśnictwo - napisano w liście.

Więcej na PortalSpożywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA