REKLAMA

Wiatraki i traktująca o nich nowa ustawa może zniszczyć ten rynek

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 06 maja 2016 13:08
Wiatraki i traktująca o nich nowa ustawa może zniszczyć ten rynek Elektrownie wiatrowe. (fot.:pixabay.com)

Wyższy średni długoterminowy koszt energii elektrycznej, dodatkowe miliardy złotych rocznie wydane na zastępowanie instalacji wiatrowych innymi źródłami OZE, utrata tysięcy miejsc pracy i o kilkaset milionów złotych rocznie mniejsze wpływy dla budżetów gmin - to, zgodnie z analizą międzynarodowej firmy konsultingowej TPA Horwath, niektóre ze skutków wejścia w życie tzw. ustawy odległościowej w obecnym kształcie.

Według TPA Horwath jeśli ustawa zostanie przyjęta bez istotnych korekt, de facto spowoduje wstrzymanie rozwoju farm wiatrowych w Polsce i sprawi, że upadnie wiele spółek z tego sektora.

Według analityków zajmujących się rynkiem energii, farmy wiatrowe to najtańsze odnawialne źródło energii elektrycznej. Projekt tzw. ustawy odległościowej zakłada jednak ustalenie sztywnej, minimalnej odległości turbin wiatrowych od zabudowań na poziomie 10-krotności wysokości całej instalacji.

Więcej na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA