REKLAMA

Wiceminister alarmuje: Polacy pracują za 25 gr za godzinę

  • Autor: PulsHR/Bartosz Dyląg
  • 26 lutego 2016 09:25
Wiceminister alarmuje: Polacy pracują za 25 gr za godzinę W fazie konsultacji społecznych znajduje się projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. (fot.: pixabay)

Wprowadzając minimalną stawkę godzinową rząd chce walczyć z nadużywaniem umów cywilnoprawnych przez pracodawców. Wiceminister Szwed jako przykład takiego nadużycia podaje umowę zlecenie z wynagrodzeniem wynoszącym 25 gr brutto za godzinę.

Wiele firm, w tym sądów, placówek służby zdrowia czy instytucji kulturalnych wyceniło roboczogodzinę pracownika ochrony w wymiarze kilku złotych za godzinę.

Kto pracuje za 25 groszy za godzinę?

Jednak szokować może informacja podana przez sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Stanisława Szweda na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego:

- By uzmysłowić państwu, z czym mamy do czynienia, na potrzeby komisji wziąłem przykładową umowę zlecenie. Podstawowe wynagrodzenie wynosi na jej mocy 25 gr brutto za godzinę w ciągu pierwszych 40 godzin w miesiącu, kolejne 5 zł/h powyżej 40 godzin – powiedział wiceminister Szwed. - Między innymi z tym chcemy walczyć i to zmienić. Mamy nadzieję, że już na etapie konsultacji będziemy mogli szybko przygotować projekt, który będzie wdrożony w życie.

Cały artykuł w PulsieHR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA