REKLAMA

Wiceminister Domagalski debatował w Genewie o handlu

  • Autor: GP
  • 27 czerwca 2016 14:07
Wiceminister Domagalski debatował w Genewie o handlu Wiceminister Radosław Domagalski po lewej stronie kadru, na spotkaniu UE. (fot.:mr.gov.pl)

• Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski odwiedził Światową Organizację Handlu (WTO) w Genewie.
• W czasie wizyty wiceminister rozmawiał o przygotowywanej Konferencji Ministerialnej Światowej Organizacji Handlu i dopytywał, jak wygląda akcesja Białorusi i Iranu do WTO.
• Iranem interesują się polskie firmy.

W piątek (24 czerwca) wiceminister w resorcie rozwoju Radosław Domagalski odwiedził Genewę. Polski polityk rozmawiał z szeregiem ważnych międzynarodowych przedstawicieli, a tematem jego wizyty był handel w Europie i przygotowania do konferencji organizacji poświęconej tematyce handlu.

Domagalski rozmawiał z dyrektorem generalnym Światowej Organizacji Handlu (WTO) Robertem Azevedowem oraz szefem dywizji akcesyjnej WTO Chiedu Osakwe. Inne spotkania Domagalskiego to głównie konsultacje z ambasadorami państw UE przy WTO, która jako agenda ONZ ma delegaturę w stolicy Szwajcarii.

Z dyrektorem generalnym WTO wiceminister Domagalski omówił aktualny stan przygotowań do Konferencji Ministerialnej Światowej Organizacji Handlu.

Czytaj: Wicepremier Morawiecki zapowiada dużo miejsc pracy

- Polska popiera inicjatywy wspierające liberalizację handlu światowego i wzmocnienie systemu WTO - mówił polityk. - Tworzenie warunków ułatwiających prowadzenie biznesu wpisuje się w priorytety polityki handlowej Polski.

Domagalski liczy, że WTO będzie gotowa się otworzyć na nowe sfery handlu, które będą negocjowane niedługo w Doha w Katarze.

Innym tematem rozmów był stan akcesji do WTO państw, które nie są członkami tej organizacji i były lub są przedmiotem ograniczenia handlu przez sankcje. Są tu dwa państwa próbujące wejść do organizacji - to Białoruś i Iran. Dla na to ważne, akcesja Białorusi z racji sąsiedztwa z Polską, a Iranu w związku z zainteresowaniem tym rynkiem polskich firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA