REKLAMA

Wicepremier: Dzięki rentowności Możejek staniemy się ważniejszym graczem na rynku paliwowym

  • Autor: PAP/AT
  • 08 sierpnia 2017 11:53
Wicepremier: Dzięki rentowności Możejek staniemy się ważniejszym graczem na rynku paliwowym Wicepremier ocenił że rafineria w Możejkach "dzisiaj też cały czas jest w bardzo trudnym stanie" (Mateusz Morawiecki, fot.flickr/premier.gov.pl/P.Tracz/KPRM)

Rafineria w Możejkach cały czas jest w bardzo trudnym stanie, ale menadżerowie z Orlenu odbudowują rentowność rafinerii - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

• Litwini spowodowali, że kupiona przez Orlen rafineria w Możejkach przez wiele lat była deficytowa - ocenił wicepremier Mateusz Morawiecki.

• Dodał, że cały czas jest ona w "bardzo trudnym stanie"

• Ale menadżerowie z Orlenu odbudowują rentowność rafinerii - zaznaczył.

"To był bardzo trudny biznes, ponieważ Litwini nam nie ułatwiają tutaj, poprzez tak naprawdę zwinięcie sieci kolejowej, dzięki której można było taniej dostarczać surowiec do tej rafinerii w Możejkach. Litwini spowodowali, że ta rafineria kupiona przez Orlen, przez wiele, wiele lat była deficytowa" - powiedział w TV Trwam wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Jak ocenił Morawiecki, rafineria w Możejkach "dzisiaj też cały czas jest w bardzo trudnym stanie".

"Nasi menadżerowie dzisiaj z Orlenu na czele z panem prezesem Wojciechem Jasińskim, odbudowują rentowność Możejek i dzięki temu stajemy się jeszcze bardziej ważnym graczem na rynku paliwowym w Europie Środkowej. Dzięki temu też dywersyfikujemy źródła dostaw ropy naftowej, uniezależniamy się coraz bardziej od Rosji" - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA