REKLAMA

Wicepremier Morawiecki zapowiedział zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2017 21:04
Wicepremier Morawiecki zapowiedział zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia Morawiecki odwiedził Centrum Analityczne Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu (fot. PTWP)

Zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia w przyszłorocznym budżecie zapowiedział wicepremier, szef resortu finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że właśnie na takie zadanie przeznaczone będą pieniądze pozyskane z uszczelnienia systemu podatkowego.

Morawiecki odwiedził Centrum Analityczne Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu. Podczas briefingu po spotkaniu z pracownikami Centrum powiedział, że nie byłaby możliwa nowa polityka społeczna, gdyby nie nowa polityka skarbowa, w tym "nowa filozofia" funkcjonowania izb skarbowych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej i całego resortu finansów. Wicepremier pytany przez dziennikarzy, na co rząd zamierza wydać "nadwyżkę budżetową" odparł, że nie można jeszcze mówić o "nadwyżce, ale o mniejszym deficycie"."Na pewno mamy więcej pieniędzy i przeznaczymy je na cele ważne społecznie, głównie na ochronę zdrowia. Chcemy, by ruszyły po kraju dentobusy, by więcej było placówek zdrowotnych w szkołach. Sfinansowane zostaną operacje leczenia zaćmy i wszczepienia endoprotez, by zostały zmniejszone kolejki na takie zabiegi" - powiedział wicepremier.Dodał, ze więcej pieniędzy z budżetu zostanie przeznaczonych również na tzw. nadwykonania, czyli na zabiegi i usługi medyczne wykonane przez placówki poza uzgodnionym z NFZ limitem.

Resort finansów poinformował w środę, że nadwyżka budżetu po sierpniu br. wyniosła 4,9 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-09-22 13:14:54
    Obciąć przywileje medyczne dla wszystkich "aparatczyków", niech każdy czeka na zabiegi albo specjaliste w kolejce, niech wszyscy mają równą kwotę wolną od podatku (przecież są równi wobec prawa), niech zlikwidują raj podatkowy dla polskich oddziałów firm zagranicznych i nie trzeba będzie wprowadzać dentobusów na zasadzie kina objazdowego z wczesnej komuny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA