REKLAMA

Wielka nadwyżka w budżecie. Takiego wyniku nie było od lat

 • Autor: PAP/AT
 • 11 lipca 2017 07:34
Wielka nadwyżka w budżecie. Takiego wyniku nie było od lat Resort obrony narodowej pracuje nad nowelizacją ustawy o żołnierzach (fot.fotolia)

Mamy dużą nadwyżkę w budżecie. Od 1992 r.  nigdy takiego wyniku nie udało się osiągnąć na tym etapie wykonania ustawy budżetowej.

Wielka nadwyżka w budżecie państwa. To efekt wypłaty ponad 8,7 mld zł z zysku Narodowego Banku Polskiego za ubiegły rok i o kilkanaście procent wyższych niż przed rokiem wpływów z VAT - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak podaje gazeta, od 1992 r., czyli od czasów, gdy Ministerstwo Finansów prowadzi porównywalne budżetowe statystyki, nigdy takiego wyniku nie udało się osiągnąć na tym etapie wykonania ustawy budżetowej. Wpłaty z NBP już powodowały poprawę stanu państwowej kasy, ale nie tak spektakularną i nie już w czerwcu.

Czytaj też: Morawiecki: Do budżetu państwa może wpłynąć dodatkowe 20 mld zł

Ministerstwo Finansów nie udziela na razie żadnych szczegółowych informacji, ale nadwyżkę po sześciu miesiącach trzeba liczyć w miliardach złotych. Nawet bez uwzględnienia wyższych dochodów z podatku od towarów i usług sam przelew z NBP powinien dać budżetowi około 2 mld zł nadwyżki - pisze DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Anty-Bolek 2017-07-12 00:29:59
  No i co opozycjo od 7-miu boleści i bez pomysłów na cokolwiek? Wystarczy tylko nie kraść!!!
 • Państwo bezprawia! . 2017-07-11 09:43:20
  Dotychczas nikt nie ujawnił iż okradają od lat Nas przy zakupie paliw paliwach, gdyż podatki wynoszą z akcyza 70% ceny tworu na stacjach paliw , takiego barbarzyństwa nie ma w żadnym Demokratycznym Państwie Prawa. W związku z projektem ustawy w kwestii kolnych podwyżek podatków od paliw nie dziwę się iż nikt na terenie kraju nie podejmuje inwestycji w przedmiocie wydobywania powyższego surowca mineralnego, ręce opadają ,nie spodziewałem się iż Jarosław Kaczyński chce Naród oszukać, zapowiadał obniżenie lub wzniesienie całkowicie akcyzy na paliwo oby Polakom w Ojczystym kraju żyło się lepiej.
 • Po co? 2017-07-11 08:32:43
  Skoro jest tak dobrze to po co PIS sięga po dodatkową kasę do naszych kieszeni i podwyższa cenę paliwa?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA