REKLAMA

Witold Waszczykowski: Położymy nacisk na promocję Polski jako kraju kreatywnego i innowacyjnego

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2017 11:27
Witold Waszczykowski: Położymy nacisk na promocję Polski jako kraju kreatywnego i innowacyjnego Szef MSZ podkreślił, że MSZ prowadzi wysiłki na rzecz zwiększenia udziału polskich firm w przetargach i projektach organizacji międzynarodowych, których Polska jest członkiem (Witold Waszczykowski, fot.msz.gov.pl)

• Choć polskie firmy są coraz lepiej przygotowane, by stawiać czoła międzynarodowej konkurencji, to jednak pomoc dyplomatyczna jest często niezbędna dla ich zaistnienia na nowym rynku - powiedział w expose szef MSZ Witold Waszczykowski.
• W 2017 roku położymy nacisk na promocję Polski jako kraju kreatywnego i innowacyjnego - zapowiedział Waszczykowski.
• Będziemy wspierać polskie start-upy, dużo uwagi poświęcimy też zielonym technologiom - dodał.

"Wspieranie polskich przedsiębiorstw za granicą należy do priorytetowych zadań polskiej dyplomacji. Służy temu m.in. rozbudowa sieci naszych placówek dyplomatycznych na świecie" - powiedział Waszczykowski w Sejmie.

Czytaj też: Duda: Państwo powinno wspierać młode, polskie firmy

Ocenił, że choć polskie firmy są coraz lepiej przygotowane, by stawiać czoła międzynarodowej konkurencji, to jednak pomoc dyplomatyczna jest często niezbędna dla ich zaistnienia na nowym rynku. Jak wskazał szef MSZ, często jest też "jedynym orężem w przypadkach nieuczciwych i dyskryminacyjnych praktyk".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Verrybonne 2017-02-09 15:44:01
    Przepraszam a co na to PAIH??czy to nie jest wchodzenie w ich kompetencje oraz Ministra Rozwoju czy coś ostatnio dotarło do kogoś?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA