REKLAMA

Witold Waszczykowski przyjął Wessa Mitchella, asystenta sekretarza stanu USA

  • Autor: PAP/MIW
  • 11 listopada 2017 18:45
Witold Waszczykowski przyjął Wessa Mitchella, asystenta sekretarza stanu USA Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyjął Wessa Mitchella, asystenta sekretarza stanu USA ds. europejskich. (fot. twitter.com / mat. MSZ)

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyjął Wessa Mitchella, asystenta sekretarza stanu USA ds. europejskich. Tematem rozmów były perspektywy rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i energetyki, a także współpraca transatlantycka.

Podczas spotkania, które odbyło się 11 listopada br. w Warszawie, minister Witold Waszczykowski podkreślił szczególne znaczenie zaangażowania politycznego i wojskowego Stanów Zjednoczonych w proces wzmacniania wschodniej flanki NATO. Przedstawiciel Departamentu Stanu USA potwierdził sojusznicze zobowiązania strony amerykańskiej wobec państw sojuszniczych i wskazał na znaczącą wagę relacji polsko-amerykańskich w umacnianiu spójności wspólnoty transatlantyckiej. - Relacje polsko-amerykańskie są dla mnie jednym z priorytetów - powiedział Wess Mitchell w trakcie rozmowy.

Rozmówcy omówili także potencjał współpracy obu krajów w ramach rozwoju Inicjatywy Trójmorza.

Wizyta w Warszawie jest jednym z etapów pierwszej wizyty Wessa Mitchella w Europie, w trakcie której odwiedzi także Brukselę, Paryż, Londyn, Berlin i Kijów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA