REKLAMA

Władysław Frasyniuk: to Jarosław Kaczyński powinien być premierem

 • Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
 • 26 października 2015 10:48
Władysław Frasyniuk: to Jarosław Kaczyński powinien być premierem - Przyznam, że dla mnie niepokojące jest to, że samodzielnie będzie mogło rządzić Prawo i Sprawiedliwość - mówi Władysław Frasyniuk, były szef Unii Wolności Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Platforma Obywatelska pozostawia po sobie słabe i zdemoralizowane państwo - mówi dla portalu wnp.pl Władysław Frasyniuk, były szef Unii Wolności, udziałowiec firmy Fracht.

Jak ocenia Pan sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych?

- Przyznam, że dla mnie niepokojące jest to, że samodzielnie będzie mogło rządzić Prawo i Sprawiedliwość.

Jednak możliwość prowadzenia dialogu, czy możliwość wycofania się z nierealnych obietnic, jest większa przy rządach koalicyjnych. Niepokoją mnie pierwsze głosy dotyczące budżetu i chęci majstrowania przy nim.

Gorąco apeluję do Jarosława Kaczyńskiego, żeby objął tekę premiera.

Ale już dawno zapowiedziano, że premierem ma być Beata Szydło.

- Tak, ale to Jarosław Kaczyński jest prawdziwym przywódcą i absolutnym człowiekiem sukcesu w 2015 roku, bo wygrał wszystko, co mógł wygrać.

Ponadto, to Jarosław Kaczyński jest gwarantem słów, które wypowiedział w trakcie wieczoru wyborczego. Natomiast pani Beata Szydło, choć wykonała dużą pracę, nie jest według mnie osobą formatu premiera.

A Ewa Kopacz jest?

- Też nie. Wystawienie na pierwszą linię Beaty Szydło w kampanii wyborczej było zręcznym manewrem Jarosława Kaczyńskiego.

Nie musiał się bowiem samemu spierać i przegadywać z Ewą Kopacz. Jednak był to dla mnie zabieg taktyczny.

Stąd uważam, że to Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem.

A wszystkim, którzy tak teraz płaczą na losem Platformy Obywatelskiej przypomnę, że Prawo i Sprawiedliwość zawdzięcza swój sukces przede wszystkim samej Platformie. Ona bardzo ciężko pracowała przez ostatnich osiem lat na sukces Prawa i Sprawiedliwości.

Po ujawnieniu tzw. taśm prawdy ludzie zetknęli się z niebywałą arogancją i degeneracją władzy...

- Tak, treść tych taśm jest skandaliczna, bez dwóch zdań. To pokazuje, jak marnej jakości są polscy ministrowie. Platforma Obywatelska pozostawia po sobie słabe i zdemoralizowane państwo.

Czego oczekuje Pan od nowego rządu w obszarze gospodarki?

- Generalnie jest tak, że politycy w trakcie ostatnich 25 lat boją się kontaktów z biznesem. A te tzw. taśmy prawdy tylko zwiększą dystans.

Chciałbym, żeby rząd Jarosława Kaczyńskiego - bo wierzę, że to on będzie premierem - spotkał się z przedstawicielami biznesu. I wysłuchał, co im przeszkadza w funkcjonowaniu i jakie działania należałoby ich zdaniem realizować.

Pora na to, by poważnie zacząć rozmawiać z przedsiębiorcami. Często zachwycamy się Stanami Zjednoczonymi. Pamiętam, jak Barack Obama, przed swoim pierwszym zwycięstwem - mocno, wręcz brutalnie zaatakował bankowców. Ale jak już wygrał, to zaraz spotkał się z przedstawicielami świata biznesu, w tym świata finansjery.

Rozmawiał: Jerzy Dudała

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • w.potega@neostrada.pl 2015-10-27 10:06:20
  Silna obecnie pozycja Jarosława Kaczyńskiego powinna być wykorzystana do uruchomienia radykalnych zmian w tworzeniu prawa, bardziej ramowego, a przez to stabilnego. Uszczegółowienia powinny być w rozporządzenia i uchwałach samorządowych. Czyli szef PiS mógłby być Marszałkiem Sejmu. Zlikwidowaliśmy rozdział władzy ustawodawczej i wykonawczej. Premier (szef partii) sobie tworzył prawo i je realizował. To musi się źle kończyć.
 • DEMOKRATA 2015-10-26 12:42:27
  Panie F czas pogratulować tym co wygrali. Przykro czytać wypowiedź, w której deprecjonuje pan intelekt i zasługi zespołu, który przyniósł prawicy sukces. A przy okazji umniejszył Lewicę. (Choć to umiejszenie winno dotyczyć tzw. lewicy z kapitałem. (Komuch+agent+kasa) to gorsza mieszanka. Pan i panu podobni konserwowaliście te szemrane układy zamiast budować silne Państwo. Nie rozumiem jak to co pan pisze ma się do tezy, którą Pan głosi na wstępie. Platforma Obywatelska pozostawia po sobie słabe i zdemoralizowane państwo. Napisz Pan, że 20% to głosy kolesiów i udziałowców w tym pana.
 • terko 2015-10-26 11:18:27
  Jeszce ktoś pyta tego zgranego gostka o sprawy które on przez 8 lat opluwał de facto będac w rezerwie platformy anty Obywatelskiej . Niech teraz na wieki zamilknie i sobie i Polsce wstydu oszczedziREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA