REKLAMA

Wojciech Piecha: Uchwały antysmogowe uderzą zwykłych ludzi po kieszeni

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)/AT
  • 19 lipca 2017 11:20
Wojciech Piecha: Uchwały antysmogowe uderzą zwykłych ludzi po kieszeni Sejmik województwa śląskiego przyjął uchwałę antysmogową w kwietniu b.r. (fot. www.slaskie.pl)

Senator Wojciech Piecha (PIS) wydał oświadczenie w sprawie uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego. Zarzuca w nim marszałkowi województwa śląskiego, że dezinformuje mieszkańców, zatajając przed nimi, że uchwała uderzy ich po kieszeni.

• Uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego ma wejść w życie 1 września.

• Zdaniem senatora Wojciecha Piechy została ona jednak źle przygotowana i napisana „pod publiczkę”.

• Senator twierdzi, że spółki węglowe nie dostały czasu, aby przygotować się do nowych realiów. W efekcie nastąpi drastyczny wzrost zapotrzebowania na sortymenty średnie i… wzrost importu węgla, głównie z Rosji.

Im bliżej wejścia w życie uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego tym donośniejsze stają się głos krytykujące jej zapisy. Najpierw z apelem o przesunięcie terminu jej wprowadzenia wystąpili radni Pszczyny, teraz z kolei oświadczenie w sprawie uchwały wydał senator Wojciech Piecha (PIS). Zarzuca w nim marszałkowi województwa śląskiego, że dezinformuje mieszkańców, zatajając przed nimi, że uchwała uderzy ich po kieszeni.

Jak stwierdza Piecha, Polska Grupa Górnicza – czyli największy producent węgla kamiennego w Polsce – zgadza się z regulacjami dotyczącymi wycofania z rynku indywidualnych odbiorców mułów węglowych i tzw. flotokoncentratów (tj. paliw o najniższej jakości) i sama („bez apelu marszałka” – jak pisze Piecha) ograniczyła ich sprzedaż klientom indywidualnym, a do końca roku całkowicie wycofa je z oferty. Senator podkreśla też, że PGG rozpoczęła współpracę z Politechniką Śląską tak, by przejść na etap przemysłowy wzbogacania mułów i produkowania z nich paliwa o normalnych parametrach.

Czytaj : Samorządy do rządu: Czekamy na konkretne działania i odważne decyzje

- Takie paliwa będą mogły być spalane zarówno w kotłach ekologicznych, jak również dodawane do miałów węglowych z oddzieleniem części mineralnej poniżej 6 proc. węgla. Rozwiązanie powinno zostać zrealizowane w przyszłym sezonie grzewczym – zapowiada Piecha, po czym… wrzuca „kamyczek” do ogródka marszałka Wojciecha Saługi.

- Marszałek dezinformuje! Uchwały antysmogowe uderzą zwykłych ludzi po kieszeni – pisze Piecha, komentując apel Saługi do spółek górniczych o wycofanie ze sprzedaży mułów i flotokoncentratów.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • plus ujemny 2017-07-23 01:52:38
    Pan Senator powinien na codzień korzystać ze specjalnego inhalatora dzieki któremu będzie mógł przez cały czas oddychać zbawczą atmosferą dymu węglowego. Najlepszy będzie z miałów wydobytych w Brzeszczach. Jako lekarz nie powinien mieć kłopotów z wypożyczeniem stosownego urzadzenia.
  • Madera 2017-07-19 12:25:39
    PODLI HIPOKRYCI....A LASY PADAJĄ POD PIŁAMI.....!!! RABUSIE MIENIA POLSKIEGO DRZEWOSTANU.....JAK CHCECIE MIEĆ POWIETRZE ZDROWE BEZ LASÓW ZŁODZIEJE......KTO POWIE , DOKĄD WYWOZICIE TE DRZEWA BANDYCI.....ŻYDOWSKIE MEDIA W POLSCE MAJA WODĘ W USTACH....A RABUNEK TRWA.....!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA