REKLAMA

Wschodni Kongres Gospodarczy 2016: Polska Wschodnia zajmuje szczególne miejsce w planie Morawieckiego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 23 września 2016 14:13
Wschodni Kongres Gospodarczy 2016: Polska Wschodnia zajmuje szczególne miejsce w planie Morawieckiego Adam Hamryszczak (fot.PTWP)

Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, zaznaczył, że Polska Wschodnia jest szczególnie akcentowana w rządowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, która jest obecnie na etapie konsultacji.

- Rozwój tego regionu będzie oparty na przewagach konkurencyjnych i inteligentnych specjalizacjach, już wykreowanych w regionach, choć oczywiście ich lista nadal jest otwarta - zapowiedział wiceminister.

Podkreślił, że planowane jest odejście od modelu, który się nie sprawdził, polegającego na wspieraniu największych ośrodków miejskich i wejście w rozwój zrównoważony, obejmujący także mniejsze miasta i miasteczka oraz obszary wiejskie. - Strategia to również włączenie przedsiębiorców także inwestorów zagranicznych i organizacji pozarządowych w procesy rozwojowe, i organizowanie projektów w partnerstwie, tak aby coraz mniej było inwestycji nietrafionych, które jak wiemy zdarzały się w ostatnich latach - mówił Adam Hamryszczak.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA