REKLAMA

Wybory mogą wpływać na notowania PLN

  • Autor: PAP
  • 05 października 2015 18:19
Wybory mogą wpływać na notowania PLN Trzeba jednak pamiętać, że zbliżają się wybory. Większe znaczenie będą miały czynniki lokalne - komentuje Marcin Turkiewicz, szef dilerów walutowych z mBanku (fot. pixabay)

Po piątkowym osłabieniu polska waluta była w poniedziałek (5 października) nieco mocniejsza. Na jej notowania w najbliższym czasie mogą zacząć bardziej wpływać zbliżające się wybory parlamentarne.

"Najsłabiej było w piątek, dziś jest trochę mocniej, najniżej byliśmy na 4,2370, jeśli chodzi o EUR-PLN. Teraz jesteśmy pod 4,25. Jest to odwrotnie skorelowane z euro-dolarem. Koszyk euro-złoty, dolar-złoty jest z grubsza w miejscu. Bez fajerwerków" - powiedział w rozmowie z PAP Marcin Turkiewicz, szef dilerów walutowych z mBanku.

"Poziom 4,27-28 jest silnym oporem. Potrzebowalibyśmy bardzo silnego impulsu, żeby przebić 4,30. Trzeba jednak pamiętać, że zbliżają się wybory. Większe znaczenie będą miały czynniki lokalne. Jakby się pojawiły ewentualnie jakieś propozycje - coś widowiskowego - czy też sondaże, które dawałyby zdecydowaną większość jednej partii. To oczywiście będzie czynnik przeciwko złotemu" - dodał.

Wybory parlamentarne zaplanowane są na 25 października.

Dług się umacnia

W poniedziałek polskie obligacje umacniały się.

"Dzisiaj bardzo mocno odstajemy od wszystkich. Rynki +korowe+ spadają w cenach, peryferia też raczej wyżej w rentownościach, spadają w cenach, a my mamy mocne kupowanie, zawężanie Asset Swapów, jesteśmy lepiej postrzegani. Wszyscy chyba przełykają te wybory, że wygra PiS" - powiedział w rozmowie z PAP Mateusz Milewski, diler SPW z Banku Millennium.

"Jutro będzie podaż, prawdopodobnie trzeba oczekiwać długiego końca, DS0726. To powinno ostudzić apetyty na kupowanie" - dodał.

Zgodnie z planem podaży SPW na październik MF na przetargu zamiany ma zaoferować 8 lub 12 października obligacje w zależności od sytuacji rynkowej w zamian za papiery DS1015 i OK0116.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA