REKLAMA

Wycinka drzew, Beata Kempa: PiS przygotowuje poprawkę do przepisów

 • Autor: PAP/AT
 • 22 lutego 2017 08:56
Wycinka drzew, Beata Kempa: PiS przygotowuje poprawkę do przepisów Być może to prawo wymaga korekty, bo jest natychmiast nadużywane - powiedziała Kempa (Beata Kempa, fot.premier.gov.pl)

• Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zapowiedziała, że klub PiS przygotuje odpowiednią poprawkę do przepisów dotyczących wycinki drzew na prywatnych posesjach.
• Zwracała też uwagę, że nie wszystkie wycinki drzew wiążą się z nową ustawą.

"Być może to prawo wymaga korekty, bo jest natychmiast nadużywane. Klub parlamentarny zdecydował się na korektę w tym zakresie i pewnie to niebawem nastąpi" - powiedziała Kempa w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki. Jak mówiła, klub PiS złoży w tej sprawie "odpowiednią poprawkę".

Szefowa kancelarii premiera zwróciła uwagę, że część wzbudzających kontrowersje wycinek drzew nie wiąże się ze zmianą prawa.

Czytaj też: Kaczyński: Przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

"To nie jest tak, że te przypadki, które ostatnio zostały nagłośnione w sprawie wycinki drzew trzeba od razu kwalifikować na konto nowych ustaw. I jeżeli ktokolwiek zaobserwował czy obserwuje, że wycinka drzew jest na przykład wykonywana niezgodnie z prawem na przykład są wycinane drzewa, które są prawem chronione, powinno to być zgłaszane odpowiednim organom i tak to powinno wyglądać" - powiedziała Kempa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Anna KLZ 2017-02-26 00:18:19
  Należałoby jednak rozmawiać z ekspertami i psychologami społecznymi. To nie pierwsza ustawa która wymaga korekty. Osobiście czekam na korektę ustawy z dnia 13 kwietnia 2007r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589).wprawdzie bezgłośnie, jak dotąd nie widzę efektów , o przepraszam jest efekt niektórzy realizujący wg. Widzimisię otrzymali odznaczenia państwowe , a są i tacy co nadal błyszczą na salonach Ministerstw jak p. Bożena Borys – Szopa i p. Roman Giedrojć, przecież śp. Prezydent RP L.A. Kaczyński , profesor prawa nie wstanie z grobu i nie naprawi wypaczeń, patologii. Musi być głośno, medialnie !!
 • klerykał co może wszystko 2017-02-22 15:22:33
  Do aby było tak jak było?: Popierał klerykał klerykała chociaż z zachowania pała! To że ktoś jest właścicielem gruntu nie znaczy że może sobie na nim robić wszystko co chce, chyba że sobie założy osobne państwo (życzę powodzenia).
 • aby było dobrze wszystkim 2017-02-22 15:18:06
  Do aby było tak jak było?: Czyli jak wejdę na twój grunt będziesz mnie miał prawo na legalu zastrzelić ponieważ uznasz że jetem twoja własnością?
 • aby było tak jak było? 2017-02-22 14:20:02
  Powrót do przeszłości... Jeszcze przed przystąpieniem Polski do UE, pod koniec XX wieku uczestniczyłem w pewnym seminarium na którym odczyty wygłaszali duńscy urzędnicy samorządowi z zakresu zagadnień ochrony środowiska. Ktoś z polskich uczestników zadał im poprzez tłumacza pytanie: jak wysokie są kary w Danii za wycięcie bez zezwolenia swojego drzewa na swoim gruncie... Nastąpiła zabawna konsternacja z udziałem tłumacza bowiem duńscy specjaliści nie mogli zrozumieć istoty pytania i dopiero po pewnej chwili stwierdzili, że w Danii istnieje wolność posiadacza do dysponowania swoją własnością w sposób nie naruszający praw innych podmiotów. Dodali, że widocznie proces odchodzenia od rozwiązań ustrojowych totalitarnego systemu jeszcze w Polsce trwa i w Danii nie istniała i nie istnieje instytucja opłat za wycięcie swojego drzewa na własnym gruncie... Panie Profesorze, Ministrze Środowiska - proszę nosić głowę wysoko - to Pan ma rację w tym sporze o kształt państwa na linii administracja-obywatel, to Pan jest promotorem "dobrych zmian"... Szczęść Boże Panie Ministrze! :-)
 • ANTYMIŚ 2017-02-22 13:18:02
  Jak Polskę rozwalicie gospodarczo, to tez będziecie robić poprawkę do tego co zrobiliście ??? Polski nie jest stać na gospodarcze i ideologiczne fanaberie podszyte zemstą i często realizowana przez chorych psychicznie ludzi !!!!
 • STARY POLAK 2017-02-22 12:37:00
  PIS co Wy robicie na tego Szyszkę patrzeć nie mogę .Stracicie głosy miłosników przyrody.Ten Szyszko to albo tępak albo przestępca.Co znaczy ewentualne nasadzenie dla85-cio latka. Wywalcie go bo to podejrzany typ,daje pretekst po-wcom a i Wasi zwoleennicy przestaną Was popieraćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA