REKLAMA

Wycinka drzew: Warszawa chce zmian. Przygotowała projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lutego 2017 11:30
Wycinka drzew: Warszawa chce zmian. Przygotowała projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody Briefing prasowy dotyczący proponowanych przez Warszawę zmian w ustawie o ochronie przyrody (fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

• Stołeczny ratusz przekaże do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, który zakłada przywrócenie kontroli przez samorząd nad zezwoleniami przeprowadzenia wycinki drzew na terenach prywatnych - poinformował wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.
• Chcemy zaapelować do posłów o wniesienie projektu - dodał.

Od pierwszego stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi, właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy budzą społeczne protesty.

W sobotę (18 lutego) zostały wycięte drzewa przed Urzędem Dzielnicy Śródmieście. Teren przed urzędem jest prywatny. Urząd Dzielnicy zapewnił w sobotę na Facebooku, że nie miał z wycinką nic wspólnego i "jest zbulwersowany, zarówno rozmiarem, jak i sposobem jej przeprowadzenia". Wycinkę skrytykowało m.in. stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" oraz Partia Razem.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślił, że nieprzypadkowo na miejsce wtorkowej (21 luty) konferencji został wybrany róg ulicy Wiejskiej i Matejki w Warszawie, ponieważ to w Sejmie 16 grudnia zapadła decyzja o zmianie przepisów dot. wycinki drzew oraz to w tym miejscu znajduje się kilka prywatnych działek, na których kolejne drzewa mogą zostać wycięte.

Czytaj też: Kaczyński: Przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione

"Chcemy zaapelować do posłów, bo czas liczymy już nie w tygodniach i miesiącach, ale w drzewach, które padają w Warszawie bez żadnej kontroli, o wniesienie projektu, który przygotowaliśmy" - podkreślił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA