REKLAMA

Wyzwanie dla rządu: Walka z szarą strefą na rynku paliw

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
  • 16 listopada 2015 11:50
Wyzwanie dla rządu: Walka z szarą strefą na rynku paliw Branża paliwowa oczekuje od nowego rządu większej skuteczności działania służb kontrolnych (fot.pixabay.com)

- Największym wyzwaniem dla nowego rządu, podobnie jak to miało miejsce do tej pory, będzie skuteczna walka z szarą strefą na rynku paliw - ocenia Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku paliw w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN).

Według Romaniuka branża oczekuje od nowego rządu większej skuteczności działania służb kontrolnych, odpowiedzialnych za monitorowanie tego rynku. - Prawo jest już na odpowiednim poziomie, natomiast apelujemy o większy nadzór jednej wybranej jednostki nad całością działań - mówi Krzysztof Romaniuk.

Przedstawiciel POPiHN przypomina, że wraz ze spektakularnymi akcjami służb skarbowych na granicach, oficjalny obrót paliwami natychmiast się zwiększał. Problem w tym, że takich akcji nie było zbyt wiele. - Mamy nadzieję, że w tym zakresie dialog rządu z branżą paliw zostanie utrzymany - podkreśla Krzysztof Romaniuk.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA