REKLAMA

Wzrost hurtowych i detalicznych cen energii. Tego spodziewa się ME

  • Autor: PAP
  • 27 września 2016 08:57
Wzrost hurtowych i detalicznych cen energii. Tego spodziewa się ME - Koszty związane z niezbędną modernizacją całej polskiej energetyki, jak również przewidywany wzrost poziomu PKB spowodują wzrost nominalnych cen energii - podaje ME. (fot.me.gov.pl)

Ministerstwo Energii spodziewa się wzrostu hurtowych i detalicznych cen energii - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

- Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że udział poszczególnych technologii wytwarzania energii elektrycznej – węgla kamiennego i brunatnego, energetyki wiatrowej, słonecznej, jądrowej i innych – nie jest pochodną jednostkowej inwestycji jaką jest elektrownia jądrowa, a raczej kompleksowej polityki energetycznej i warunków rynkowych - napisano.

- Podobnie – precyzyjne określenie zmian ceny energii elektrycznej dla końcowego odbiorcy, wynikającej z realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej, jest wypadkową wielu zmiennych (np. wybrana technologia, koszty polityki klimatycznej, zmiany cen energii związane z innymi inwestycjami etc.). Należy oczekiwać, że koszty związane z niezbędną modernizacją całej polskiej energetyki, jak również przewidywany wzrost poziomu PKB spowodują wzrost nominalnych cen energii – tak hurtowych, jak detalicznych - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo przestępcze w UE! 2016-09-27 09:33:37
    Jesteśmy najubożsi w całej Unii Europejskiej, dlaczego mamy najdroższy prąd jako odbiorcy w Unii Europejskiej , nie powinniśmy tego zaskarżyć do Trybunału Europejskiego bowiem okrada Nas Rząd RP!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA