REKLAMA

Za rządów PO-PSL kwitł nepotyzm i korupcja, więdła produkcja

  • Autor: PAP/GP
  • 14 grudnia 2015 07:38
Za rządów PO-PSL kwitł nepotyzm i korupcja, więdła produkcja KRUS i ARiMR to najbardziej zbiurokratyzowane i kosztowne urzędy podległe ministrowi rolnictwa (fot. flickr.com, licencja: CC BY-SA 2.0)

Ministerstwo rolnictwa krytycznie odniosło się do stanu prawa rolnego i polskiej produkcji rolnej za czasów rządów PO-PSL, donosi Gazeta Polska Codziennie.

- Rząd PO-PSL sukcesywnie obniżał wydatki na polskie rolnictwo, w latach 2007-14 ograniczył je niemal o połowę. Za to kwitły nepotyzm, korupcja i kolesiostwo w ministerstwie rolnictwa i w agencjach rolnych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Taki werdykt o stanie rolnictwa wydało obecne kierownictwo resortu - podaje "Codzienna".

Najbardziej zbiurokratyzowane i kosztowne urzędy podległe ministrowi rolnictwa to KRUS i ARiMR, która zatrudnia ponad 12 tys. osób i ma największą flotę aut wśród instytucji rządowych.

Galopujący dług

Przez 8 lat systematycznie rosło też zatrudnienie w resorcie - w porównaniu z 2007 r. przybyło 15 proc. stanowisk. Niestety, poziom merytoryczny nowych pracowników nie imponuje: zatrudniano ludzi wykazujących się nieznajomością problematyki, brakiem kompetencji zawodowych czy profesjonalizmu. Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo - to rak trawiący szczególnie resorty i agencje podległe PSL - wskazuje "GPC".

Tymczasem systematycznie zmniejszano wydatki na rolnictwo. Skutkowało to obniżeniem opłacalności produkcji rolnej oraz zmniejszeniem wydatków na ochronę rynku krajowego i bezpieczeństwa żywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA