REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę: Grzywna za złamanie przepisów?

  • dlahandlu.pl
  • Autor: DlaHandlu.pl
  • 13 lutego 2017 15:21
Zakaz handlu w niedzielę: Grzywna za złamanie przepisów? Przepisy ustawy obejmują franczyzobiorców i przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji (Fot. Shutterstock)

• 7 lutego odbyły się konsultacje ws. obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
• Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przygotował autokorekta do projektu ustawy.
• Jeden z zapisów mówi, że za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości uzależnionej od obrotu, która nie może przekraczać 10% wartości obrotu uzyskanego w poprzedzającym roku podatkowym.

Zmiany polegają m.in. na tym, że ilekroć w ustawie jest mowa o placówce handlowej – należy przez to rozumieć wszelkie obiekty, w których prowadzona jest sprzedaż towarów i wyrobów w zakresie detalicznym, hurtowym oraz detalicznym i hurtowym, w tym sprzedaż towarów i wyrobów kupionych w celu ich odsprzedaży w formie sklepów, stoisk, straganów, hurtowni, składów węgla, składów materiałów budowlanych, domów towarowych, domów wysyłkowych, biur zbytu oraz w formie sklepów internetowych, w których dochodzi do zatrudnienia.

Ponadto przepisy ustawy obejmują franczyzobiorców i przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji z wyłączeniem stacji paliw płynnych (...) oraz aptek i punktów aptecznych.
Dodano również zapisy m.in. o zakładach pogrzebowych, festynach czy urzędach pocztowych.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA