REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lutego 2017 15:01
Zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo W październiku 2016 roku Sejm skierował obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele do prac w komisjach sejmowych. (fot. shutterstock)

Zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo - poinformował podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, jego przewodniczący Adam Abramowicz.

"Pojawia się wiele głosów, że zakaz mógłby być wprowadzany stopniowo. Myślę, że posłowie w toku prac to rozważą. Jest też wiele głosów z różnych środowisk" - powiedział.

"Gdyby wprowadzić stopniowo, np. 2 niedziele w miesiącu w I roku działania, 3 niedziele w drugim, to moglibyśmy zbadać jakie niesie skutki, jaki ma wpływ na bezrobocie" - dodał.

W październiku 2016 roku Sejm skierował obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele do prac w komisjach sejmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-02-08 15:02:59
    Po co te ceregiele ze stopniowym wprowadzaniem zakazu handlu w niedziele. Należy to zrobić natychmiast. Idąc za ciosem tej mądrej decyzji trzeba też zakazać pracy w niedzielę innym, a min. straży granicznej, policjantom, lekarzom i pielęgniarkom, kolejarzom i kierowcom, strażakom, księżom i ich gospodyniom. W sprawie odpoczynku niedzielnego wszystkim powinien się należeć odpoczynek. Oczywiście nie można zakazać pracy złodziejom i korupcjonistom, bo to prywatna inicjatywa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA