REKLAMA

Zakaz handlu: W niedzielę nie zrobimy zakupów przez internet?

  • Autor: PAP/AT
  • 25 października 2017 08:53
Zakaz handlu: W niedzielę nie zrobimy zakupów przez internet? Zakaz handlu w niedzielę: Zakupy przez internet także niemożliwe (fot.shutterstock)

Wbrew intencjom posłów zakaz handlu w co drugą niedzielę może objąć także sprzedaż internetową.

Wbrew intencjom posłów zakaz handlu w co drugą niedzielę może objąć także sprzedaż za pośrednictwem aplikacji mobilnych, a z tych - jak pokazują badania - korzysta coraz więcej Polaków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Sejmowa podkomisja chciała co prawda, aby w niedziele pozostał możliwy handel e-handel - o ile odbywa się w sposób zautomatyzowany. Wyłączenie przewidziane w projekcie dotyczy jednak tylko sklepów i platform internetowych. Tymczasem, jak zauważają prawnicy, aplikacje mobilne nie zaliczają się ani do jednych, ani do drugich" - czytamy w gazecie.

Czytaj też: Handel tylko w jedną niedzielę w miesiącu? Jest nowa propozycja

"DGP" dodaje, że dlatego Izba Gospodarki Elektronicznej proponuje inne, szersze brzmienie przepisu: wyłączenie spod zakazu umów zawieranych na odległość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA