REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę: PiS kieruje projekt do dalszych prac ze swoimi poprawkami

 • Autor: PAP/JS
 • 16 marca 2017 18:52
Zakaz handlu w niedzielę: PiS kieruje projekt do dalszych prac ze swoimi poprawkami Zgodnie z projektem, zakaz handlu w niedzielę miałby dotyczyć większości placówek handlowych. (Fot. Shutterstock)

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę - poinformował szef Komitetu Henryk Kowalczyk.

• Komitet Stały zarekomendował skierowanie projektu do dalszych prac.

• Komitet Stały nie rekomenduje utrzymania kar. Nie ma też w tej opinii wskazania liczby niedziel, w których ma być handel ograniczony, ta kwestia pozostaje otwarta - poinformował minister Kowalczyk.

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt i zarekomendował skierowanie go do dalszych prac. Minister Kowalczyk nie wykluczył, że rząd zajmie się opinią w sprawie projektu w najbliższy wtorek.

Według niego, w rekomendacji Komitetu Stałego pojawiły się uwagi do projektu. Dotyczą one przede wszystkim kwestii kar oraz liczby dni wolnych od handlu.

"Komitet Stały nie rekomenduje utrzymania kar. Nie ma też w tej opinii wskazania liczby niedziel, w których ma być handel ograniczony, ta kwestia pozostaje otwarta" - powiedział Kowalczyk.

"Jest to projekt obywatelski, więc opinia jest dość ogólna, przede wszystkim pozytywna i rekomendująca dalsze prace" - dodał szef Komitetu Stałego.

Wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed pod koniec lutego powiedział, że obywatelski projekt powinien zostać "mocno przepracowany" w Sejmie.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • rad 2017-03-17 12:02:47
  Dyktatura totalna zbliża się w każdej dziedzinie życia.KC i Biuro polityczne psiorów decyduje o nas bez nas .
 • Komuna u władzy 2017-03-17 09:22:44
  Do marcel: Pełna zgoda. Ta władza zupełnie jak komuna próbuje regulować wszystkie aspekty naszego życia. czekam aż będzie przymus chodzenia do kościoła i godziny nienawiści wobec wrogów jedynie słusznej władzy.
 • marcel 2017-03-16 23:57:55
  To jest zamach na moją osobistą wolność, ja chcę móc decydować co, gdzie i kiedy kupuję.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA