REKLAMA

Zakaz handlu w niedziele uderzy w pracowników sieci handlowych?

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 22 stycznia 2016 15:41
Zakaz handlu w niedziele uderzy w pracowników sieci handlowych? Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. (fot. portalspozywczy.pl)

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zwraca uwagę, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę uderzy w sieci handlowe. Ucierpią na nim także sami pracownicy - informuje Polskie Radio.

Zdaniem Falińskiego polska gospodarka opiera się przede wszystkim na rynku wewnętrznym, który odpowiada za 60 proc. PKB. Dyrektor generalny POHiD podkreśla, że praca w niedzielę to 1/7 całości czasu pracy. Straty poszczególnych firm handlowych będą uzależnione od ich formatu - jeden format handlowy może na takim zakazie stracić od 3 do 4 procent, inny natomiast od 10 do nawet 12 procent. Zakaz finalnie uderzy w rynek pracy - informuje Polskie Radio.

Zobacz więcej na portalspozywczy.pl.

Czytaj też: Będzie zakaz handlu w niedzielę? Polskie firmy są "za".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA