REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę: Ustawa PiS zahamuje rozwój sklepów online

 • Autor: PAP/AT
 • 10 kwietnia 2017 08:23
Zakaz handlu w niedzielę: Ustawa PiS zahamuje rozwój sklepów online Aż 66 mld zł ma być wart rynek zakupów internetowych w Polsce w 2020 r. (fot.pixabay.com)

Już co dziesiąta firma online w Polsce sprzedaje towary za granicę. Ich ekspansję może jednak utrudnić zakaz handlu w niedzielę - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Aż 66 mld zł ma być wart rynek zakupów internetowych w Polsce w 2020 r. Rośnie on najszybciej w Europie i coraz więcej polskich firm korzysta z możliwości sprzedawania towarów za granicę. "Platforma dla e-sklepów Shoper podaje, że już 10 proc. sprzedaje na eksport" - czytamy w artykule.

"Amazon nie podaje, ile polskich firm korzysta z jego pośrednictwa w sprzedaży zagranicznej, ale ta grupa wciąż rośnie (...) Z danych PayPala wynika, że trzy największe rynki, na które trafiają towary z Polski, to: USA, Wielka Brytania i Niemcy" - zaznacza "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Zakaz handlu w niedziele ma lukę prawną?

Rodzime firmy na eksport sprzedają m.in. elektronikę, odzież i części samochodowe. Ale nie tylko. "Nasze meble za pośrednictwem internetu najchętniej kupują Niemcy, bo przesyłka do tego kraju jest najtańsza" - powiedziała "Rz" Justyna Bielawska kierownik sprzedaży z firmy Ragaba.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • jacques 2017-04-13 23:12:40
  Niech nikt nikogo nie zmusza do pracy w niedziele, bo to też jest złe, ale z drugiej strony jak właściciel chce stanąc na kasie w swoim własnym małym sklepie franczyzowym, to komu to szkodzi?
 • jaromir 2017-04-12 18:35:35
  Do olo: Nie podoba mi się ta ustawa. Za dużo w niej jakichś kruczków i drobnego druku, np. że małe sklepy, w których pracuej właściciel mogą być otwarte, o ile nie są zrzeszone w sieciach handlowych. To jakieś LUB CZASOPISMA normalnie
 • olo 2017-04-12 12:11:14
  Ta ustawa to pomyłka, miała być dla pracowników, a zmusi ich do jeszcze cięższej pracy w pozostałe dni, w hipermarketach, bo małe sklepy przez te ustawe upadna
 • Gonag 2017-04-11 22:44:37
  "Patrioci" tak ubolewają, że polski handel i drobne sklepy są zagrożone, a PiS przepycha ustawę, która jeszcze przyspieszy ten proces
 • piotrek22 2017-04-11 12:31:24
  Tak było głośno o Węgrach, którzy po roku znieśli ustawę o zakazie handlu w niedzielę, a u nas musi ta dyskusja się toczyć od nowa? Zobaczmy jak było u nich
 • (...) u władzy 2017-04-11 10:38:12
  Kolejne debilne posuniecie tej władzy która wie lepiej co jest dobre dla obywateli i nawet nie próbuje z nimi rozmawiać. Kolejny krok w stronę klerykalizacji kraju.
 • generalnyporządek 2017-04-11 10:30:19
  Ta ustawa to skandal! Popieram zakaz ogólnie, ale taki szczegół jakby przeszedł to oznaczałoby, że wiele małych sklepów w mojej okolicy padnie, nie ma zgody h ttps://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA