REKLAMA

Założenia makro do budżetu na ’17 mogą ulec zmianie

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2016 13:59
Założenia makro do budżetu na ’17 mogą ulec zmianie MF nie wyklucza, że dokona rewizji w dół prognozy wzrostu PKB na 2017 r. przyjętej w założeniach do przyszłorocznego budżetu (fot. PTWP)

Założenia makro do budżetu na 2017 r., na skutek wydarzeń globalnych, mogą ulec zmianie - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha.

"Jeśli chodzi o założenia makro, to oczywiście (…), że bieżące wydarzenia, to co się dzieje na świecie, w Europie mogą wpłynąć na korektę, w momencie, gdy w sierpniu będzie przedstawiony pełen projekt budżetu te korekty mogą być uwzględnione" - powiedział Szałamacha.

Wcześniej wiceminister finansów Leszek Skiba mówił PAP, że jeśli pojawią się odmienne od oczekiwań rynkowych nowe dane makroekonomiczne, MF nie wyklucza, że dokona rewizji w dół prognozy wzrostu PKB na 2017 r. przyjętej w założeniach do przyszłorocznego budżetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA