REKLAMA

Zapisy prawa budowlanego są nieprecyzyjne?

  • Autor: Housemarket.pl
  • 19 lipca 2016 13:29
Zapisy prawa budowlanego są nieprecyzyjne? Posłowie opozycji i przedstawiciele resortu różnią się w interpretacji Prawa budowlanego. (fot. : pixabay.com).

• Posłanka Poseł Krystyna Sibińska wystąpiła z interpelacją do ministra infrastruktury i budownictwa. Jej zdaniem zapisy Prawa budowlanego nie są precyzyjne.
• Według posłanki dokument ten nie określa, czy można wstrzymać użytkowanie obiektu wykonanego samowolnie.
• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa stoi na stanowisku, że Prawo budowlane reguluje skutki wystąpienia takiej sytuacji.

Posłanka Krystyna Sibińska w interpelacji do ministra infrastruktury i budownictwa wskazuje, że przepisy Prawa budowlanego nie określają, czy można wstrzymać użytkowanie obiektu wykonanego samowolnie. Dokument ten mówi jedynie o możliwości wstrzymania robót, które są prowadzone albo bez zgłoszenia, albo bez pozwolenia na budowę. 

W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski stwierdza jednak, że ustawa Prawo budowlane reguluje skutki przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego bez zawiadomienia właściwego organu i braku sprzeciwu z jego strony lub bez pozwolenia na użytkowanie w sytuacji, gdy jest ono wymagane.

Więcej o sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA