REKLAMA

Zaskakujące stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele

  • Autor: bad
  • 03 lutego 2017 14:09
Zaskakujące stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele Jaki będzie ostateczny kształt ustawy ws. ograniczeniu handlu w niedziele? Fot. PTWP

• Do końca lutego poznamy oficjalne stanowisko rządu do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

• Propozycje mają być zaskakujące, ponieważ zmierzają do złagodzenia zapisów obywatelskich.

• Wśród sugestii Rady Ministrów są m.in. etapowe wprowadzanie zakazu handlu w niedziele czy zmniejszenie kar za złamanie zakazu.

Projekt dokumentu powstał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, liczy 6 stron i był gotowy już w grudniu, jednak z oficjalnym stanowiskiem rządu poczekamy do końca lutego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ostateczne stanowisko Rady Ministrów będzie podobne do zapisów zawartych w dokumencie MRPiPS. A te w wielu miejscach wyraźnie odbiegają od tego, co w ubiegłym roku zgłosiła „Solidarność” w projekcie obywatelskim.

Wiemy już, że w dokumencie resortu rodziny zawarto takie sugestie, jak etapowe wprowadzanie zakazu handlu w niedziele, dłuższe vacatio legis, zmniejszenie kar za złamanie zakazu, delegowanie części decyzji na poziom samorządów czy rezygnacja z chęci objęcia ustawą podmiotów świadczących usługi na rzecz handlu.

Cały artykuł w PulsHR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA