REKLAMA

Zielone światło dla węgla z importu

  • Autor: PAP/AT
  • 27 września 2017 07:15
Zielone światło dla węgla z importu Pierwszy statek z zamówionym węglem z USA ma przypłynąć do Polski w połowie października (fot.pixabay.com)

Polskie spółki energetyczne mogą kupić sprowadzane przez Węglokoks paliwo. Pierwszy statek z zamówionym węglem z USA ma przypłynąć do Polski w połowie października

Krajowe spółki energetyczne, które miały zakaz importu, mogą kupić sprowadzane przez Węglokoks paliwo. Negocjacje trwają - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Pierwotnie państwowy Węglokoks miał sprzedawać węgiel z importu wyłącznie zagranicznym klientom. Jednak problemy z dostępnością polskiego węgla sprawiły, że surowcem tym zainteresowała się także krajowa energetyka zawodowa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Pierwszy statek z zamówionym węglem z USA ma przypłynąć do Polski w połowie października. Jak czytamy, "to dopiero początek", ponieważ planuje się również sprowadzać węgiel z Kazachstanu czy Kolumbii.

Jak ustaliła gazeta, Węglokoks prowadzi już zaawansowane rozmowy ze spółkami energetycznymi. Wśród zainteresowanych firm ma być m.in. Polska Grupa Energetyczna. To przełomowy moment, bo jak dotąd kontrolowane przez Skarb Państwa spółki miały zakaz importu czarnego paliwa - czytamy.

Zdaniem "Rz" są to jednak jeszcze nieoficjalne informacje, bowiem - jak twierdzi gazeta - "resort energii wciąż się waha, czy dać energetyce zielone światło dla zakupu importowanego paliwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA