REKLAMA

Ziętek: Porozumienie nie jest idealne, ale podpiszemy je

  • wnp.pl
  • Autor: Wnp.pl
  • 19 kwietnia 2016 08:11
Ziętek: Porozumienie nie jest idealne, ale podpiszemy je W początkowej fazie negocjacji mówiło się o odebraniu górnikom wszystkiego poza gołymi pensjami - przypomina Bogusław Ziętek. Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Górnicy nie są zadowoleni - i trudno im się dziwić - z zawieszenia czternastki na dwa lata. Ale rozumieją powagę sytuacji i wiedzą, że ryzyko było zbyt wielkie - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

Czy Pańskim zdaniem uda się podpisać porozumienie w Kompanii Węglowej w trakcie negocjacji 19 kwietnia między zarządem KW a stroną społeczną z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego?

- Podpiszemy to porozumienie. Nie jest ono idealne, ale pozwala na utworzenie nowej spółki, a więc uratowanie tysięcy miejsc pracy w samej Kompanii Węglowej i w firmach z nią kooperujących, a co być może ważniejsze - treści zawarte w porozumieniu stwarzają podstawy do zdrowego funkcjonowania nowej firmy.

Panuje już jedność wśród górniczych związków, by to porozumienie podpisać?

- Nie ma jedności. Ceną, jaką musieliśmy zapłacić jest zawieszenie czternastej pensji na okres dwóch lat, ale mogliśmy zapłacić dużo więcej.

Przypominam, że w początkowej fazie negocjacji mówiło się o odebraniu górnikom wszystkiego poza gołymi pensjami. A nawet o możliwości niewypłacenia drugiej raty czternastki za rok 2015.

Cały artykuł w wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA